Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 12:00 Bu haber 22717 kez okundu
 
YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ
Tarım ve Orman Bakanlığı, İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın soru önergesine cevap verdi.
GÜNCEL Haberi
YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ

‘Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Sinop Bölgesine mi Bağlanıyor ?’ başlığıyla gündeme getirdiğimiz ve bunun üzerine İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın Tarım ve Orman Bakanlığına verdiği soru önergesine cevap verildi.

 

Orman köylülerinin sorununun çözülmesi için kamuoyunda gündem yaratan haberimizin ardından Samsun Milletvekili, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erhan Usta; Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanması durumunun yanlış olduğunu, bu olayın takipçisi olacağını söylemişti.

 

“Samsun sahipsiz değildir” diyen Usta, Tarım ve Orman Bakanlığına verdiği soru önergesinde; “Samsun Milletvekili olarak eğer böyle bir niyet varsa, bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini düşünüyor ve konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerine yer vermişti. 

 

Usta, önerge ve görüşmelerin üzerine sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Sinop Orman Bölge Müdürlüğü ve Tarım Orman Bakanlığı ile yaptığı temaslardan sonra bu yanlıştan dönüldüğünü ifade ederek “Samsunumuza hayırlı olsun” dedi.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’ndan önergeye verilen cevapta ise; “Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanması şuan için gündemde değildir” denildi.

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: YANLIŞTAN, DÖNÜLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı