Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 10:09 Bu haber 36245 kez okundu
 
Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor Başkanı Usta’dan Açıklamalar
Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor Kulübü Başkanı Ömer Usta ile yaptığımız röportajda açıklamalarda bulundu.
SPOR Haberi
Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor Başkanı Usta’dan Açıklamalar

Başkan Usta; "Öncelikle takımımıza destek olan tüm taraftarlarımıza ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Esnaflarımızın kulübümüze verdiği desteklerine karşılık öncelikle güzel futbol oynamayı amaçlarken, diğer taraftan da onlara kulübümüzün teşekkür belgesini sunacağımızı belirtmek istiyorum." dedi.


‘ÜYE SAYIMIZ 400'ü BULDU’


Sporseverlerin takıma olan ilgisinden memnun olduğunu belirten Başkan Usta; "Maçlarımızdaki seyirci sayımız her geçen gün artmakla beraber üye sayımız da artmaktadır. Bugün itibari ile üye sayımız 400'ü bulmuştur. Yönetim ve sporcularla uyum içerisinde çalışmaktayız. Kulüp içerisinde güzel bir arkadaşlık ve kardeşlik havası var. Takımımızın gidişatı ve oynanan güzel futbolun karşılığını alıyoruz. Maddi anlamda biraz daha destek olunması durumunda inanıyoruz ki çok daha güzel ve anlamlı başarılar da gelecek. Şuana kadar yönetim olarak yaptığımız çalışmalarımızda herkesin özverili olduğunu ve takımına sahip çıktığını görmekten mutluyum. Esnaf arkadaşlarımızın da forma desteği ile ilk yarıyı tamamlayabiliriz. Ancak bizleri biraz da üzen takımımızın şu ana kadar hiç bir kurum ve kuruluştan destek alamayışıdır. Oysa ki bizler de kulüp olarak Vezirköprü ilçemizi temsil eden iki takımdan birisiyiz. Şahsım ve kulübüm adına şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Aynı grupta mücadele verdiğimiz kardeş kulübümüz Vezirköprü Belediyespor'un başarıları ile gurur duyuyor destek olmaya çaba harcıyoruz. Onlarda bizim arkadaşlarımız ve sporcu kardeşlerimizdir.


Bizleri üzen bir diğer konu da takımımızın formasına sponsor olarak reklam alamayışımızdır. Ama istiyoruz ki en iyisi olsun, bu beklenti içerisindeyiz.


Yeni takım formalarımız 20 Mart 2020 tarihi itibariyle sahalarda olup, bay-bayan ve çocuk herkese uygun şekilde giyilebilecek bu formalarımızda yapılıyor. İnşallah spor severlerimizin desteği ile maddi olarak güzel sonuçlar elde edeceğiz. Bu da kulübümüz adına gelir kaynağı olması demektir." şeklinde konuştu.


'FUTBOLCU SAYIMIZ 32 KİŞİ'


Kadrolarının geniş kitleye sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Usta konuşmasında; "Şuan A takım futbolcu sayımız 32 kişi olup alt yapı sayısı da 100 kişilik futbolcu kadromuz var. Gelecek vaat eden bu tablo Vezirköprü'nün futbolu sevdiğini göstererek bizleri yarınlar için umutlandırıyor. Şunu da belirtmek istiyorum Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor Kulübü olarak sadece futbol branşımız yok. Toplam da 800 sporcu ile, futbolun yanı sıra güreş, voleybol, basketbol, hentbol, boks, yüzme, tenis, okçuluk gibi bir çok spor dalında faaliyet göstermekteyiz. Amacımız Vezirköprü gençliğinin yarınları, onların geleceği. Bu sezon her branşta yapılan müsabakalarda Vezirköprü'den söz ettirerek ilçemizin kazanımlarına destek olmak istiyoruz. Takımımıza gösterilen ilgi ve alakadan dolayı tüm sporseverlere tekrar teşekkür ederken, sporseverlerimizin de bizi izlemeye devam etmelerini istiyoruz. Son olarak diyorum ki "YİNE YENİ YENİDEN" saygılarımı sunuyorum." ifadelerine yer verdi.


 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Osman Kalyoncu - Spor Yazarı
Etiketler: Vezirköprü, Gençlik, ve, Esnaf, Sanayi, Spor, Başkanı, Usta’dan, Açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı