Haber Detayı
22 Ocak 2022 - Cumartesi 09:29 Bu haber 3151 kez okundu
 
TÜGVA'nın programı gençlere moral oldu
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Vezirköprü İlçe Temsilciliğinin, Ünlü Komedyen Recep Demirkaynak ile düzenlediği konser ve Stand Up programı gençlere moral ve motivasyon oldu.
YEREL Haberi
TÜGVA'nın programı gençlere moral oldu

Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda Liseli gençlere yönelik milli, manevi, saygı ve sevgi üzerine güldürürken düşündüren  Ünlü Komedyen Recep Demirkaynak ile konser ve Stand Up gösterisi düzenlendi. 

 

TÜGVA Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Uyar, programda yaptığı açılış konuşmasında; "Peygamber Efendimizin bir hadisinde buyurduğu gibi; 'İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Malın en hayırlısı Allah yolunda harcanandır. Vakfın en hayırlısı da insanların en çok duydukları ihtiyacı  karşılayandır.' şeklinde ifade ediyoruz.

 

Vakfın özünde bulunan yardımlaşma ve dayanışma duygusu, Türklerin İslamiyet öncesindeki geleneklerinde de görülen bir sosyal özelliktir. Müslüman olduktan sonraki dönemde de vakıf ve yardımlaşma anlayışı “Allah Rızasını Kazanma İsteği” ile çok daha güçlenmiştir. Bu durum; vakfın belirli toplulukları kapsamasından çok, bütün insanları, hatta hayvanları ve doğayı da içine alıyor. 

 

Türkiye Gençlik Vakfı Vezirköprü ilçe Temsilciliği olarak bizler de Genel Merkezimiz, İl başkanlığımız öncülüğünde ilçemizde; Ortaokul Yaz Okulunda temel dini bilgiler, siyer, sportif etkinlikler, Yaz ve Kış Kamplarında Türkiye'nin dört bir tarafını ve tarihi dokumuzu yerinde görmek için, Sabah namazı buluşmaları, okul ziyaretleri, yaşlı ziyaretleri, Şehit yakınlarımızı ziyaretler, hatip okuma, kitap okuma halkası, spor kursları ve spor yarışmaları, yurtlarımızda gençlerimizle sohbet halkaları, kitap kurdu yarışması, kitap tahlilleri gibi bir çok alanda çalışmalarımızı yapıyoruz." dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından sinevizyon sunumu yapıldı. Program, Ünlü Komedyen Recep Demirkaynak'ın konser ve Stand Up gösterisinin ardından hediye takdimi ile son buldu. TÜGVA Vezirköprü İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen programa gençlerin ilgisi yoğun oldu.

 

Programa Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Gençlik Merkezi Müdürü Nazım Arslan, TÜGVA Samsun İl Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum Örgütü Başkanları ve  yönetimleri, okul müdürleri, öğretmenler, halk ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: TÜGVA'nın, programı, gençlere, moral, oldu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TÜGVA'nın programı gençlere moral oldu
TÜGVA'nın programı gençlere moral oldu
TÜGVA'nın programı gençlere moral oldu
TÜGVA'nın programı gençlere moral oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı