Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 16:39 Bu haber 24660 kez okundu
 
TOBB Nefes Kredisi yeniden devrede
Ticaret Odasına üye işletmelerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleştirilen Nefes Kredisi Projesi tekrar başlatıldı.
EKONOMİ Haberi
TOBB Nefes Kredisi yeniden devrede

Krediye ilişkin protokolün Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası ile Deniz Bank arasında imzalandığını söyleyen Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Fişekci “Bu çerçevede 29.04.2020 Çarşamba günü itibariyle üyelerimiz başvuruda bulunarak kredi kullanılabilecektir. Bununla birlikte ilerleyen haftalarda kamu bankalarımızın da projeye dahil olması beklenmektedir” dedi.

 

Başkan Fişekci açıklamasının devamında “Üyelerimizin kullanacağı kredi 2020 yılı sonuna kadar geri ödemesiz, 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık yüzde 7,50 olacaktır.

 

Daha fazla üyemizin krediden faydalanabilmesini teminen kredilerin azami limiti 100 bin TL olarak belirlenmiştir. 3 Milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler azami 50 bin TL, 3 Milyon TL üzeri cirosu olan işletmeler azami 100 bin TL kullanabilecektir. Esnafımızın nefes almakta zorlandığı bir dönemde gelen bu destek bizler için çok önemli. TOBB ve Deniz Bank yetkililerine bu alt yapıyı sağladıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.    
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Fatih YÜKSEL
Etiketler: TOBB, Nefes, Kredisi, yeniden, devrede,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TOBB Nefes Kredisi yeniden devrede
TOBB Nefes Kredisi yeniden devrede
Yorumlar
Haber Yazılımı