Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 16:08 Bu haber 37752 kez okundu
 
Spor kursları başlayacak
Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nde spor kursları başlayacak...
SPOR Haberi
Spor kursları başlayacak

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı  Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada; “Sporcularımız için önemli bir yer haline  gelen il spor merkezleri ve il engelli spor merkezlerimizi tesislerde antrenmanlarda alınacak tedbirler çerçevesinde başlatacağız" demişti. 

 

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, konu ile ilgili 17 Ağustos 2020 pazartesi günü İlçe müdürleri toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Salgın sürecinde açılabilecek kurslar masaya yatırıldı. Samsun Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu ile görüşüp branşlar netleştirildi.

 

Vezirköprü'de her yıl çok sayıda çocuğun eğlenerek öğrendiği, yeteneklerinin ortaya çıktığı ve ilk kez sporla tanıştığı il spor, il engelli spor merkezleri,  yaz spor okulları ön kayıtları 28 Ağustos'ta tamamlandı. Vezirköprü Gençlik ve Spor Müdürlüğünde Atletizm, Futbol, Masa Tenisi, Kort Tenisi, Satranç, Basketbol, Voleybol, Henbol, Taekwondo, Bocce, Boks, Badminton, Okçuluk, Cimnastik, Masa Tenisi (Engelli) branşlarında kursların açılabileceği belirlendi.

 

Başvurular 17-28 Ağustos tarihleri arasında  Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne Öğrenci Velileri  tarafından yapıldı. 

 

Yaz kurslarının başlaması, kurs günlerinin ve saatlerinin planlanması Sağlık Bakanlığı bilim kurulu kararına uyarak ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın tesisler için aldığı önlemler doğrultusunda kursların başlayacağı bildirildi. 
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Osman Kalyoncu - Spor Yazarı
Etiketler: Spor, kursları, başlayacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Spor kursları başlayacak
Yorumlar
Haber Yazılımı