Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 18:12 Bu haber 81894 kez okundu
 
Samsun’da Hastanede Yer Kalmadı!
Samsun'da son günlerde Koronavirüs vaka sayılarında artış olduğu sık sık gündeme gelirken OMÜ Tıp Fakültesinde ise yer kalmadığı bu nedenle izinde olan tüm sağlık personelinin göreve geri çağrıldığı gündeme geldi.
SAĞLIK Haberi
Samsun’da Hastanede Yer Kalmadı!

Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Covid-19 vaka sayısında yaşanan artış sebebi ile yer kalmadığı, bu nedenle fakültenin birinci katında bulunan Özel Servis’in de Korona hastalarına tahsis edildiği iddia edildi. 


1 Haziran tarihinden itibaren başlayan normalleşme süreci sonrası Kurban Bayramının ardından Samsun’da Koronavirüs vaka sayılarında hızlı bir artış olduğu sık sık gündeme gelmesine rağmen yetkililerden bu konuda kamuoyuna yönelik ise herhangi bir açıklama yapılmaması dikkati çekiyor. 


Düğün ve fındık sezonu nedeniyle Koronavirüs vaka sayılarında artış olduğu, Samsun’da Covid-19 ile ilgili özellikle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iş yoğunluğunun yaşandığı sık sık gündeme gelirken, OMÜ Tıp Fakültesinde de özel servisin Korona hastaları için tahsis edildiği öğrenildi.


Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde yer kalmadığı bu nedenle özel servisinde Koronavirüs hastalarına ayrıldığı gündeme gelirken, fakültede yaşanan yoğunluk nedeniyle izinde bulunan tüm sağlık personelinin de göreve geri çağrıldığı bildirildi. Öte yandan OMÜ Tıp Fakültesinde ayrıca Acil Servis bölümüne de acil hastaların dışında hiç bir şekilde hasta ve hasta yakınının girişine izin verilmediği öğrenildi.

Kaynak: Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Samsun’da, Hastanede, Yer, Kalmadı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı