Haber Detayı
10 Mayıs 2022 - Salı 14:21 Bu haber 26619 kez okundu
 
Önceki Başkan İkiz'den ilçesine büyük vefa! 40 milyonluk yatırım yapacak
Önceki dönem Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, doğduğu ve büyüdüğü topraklara vefasını gösterecek. İkiz, OSB’de ilk etapta 40 kişinin istihdam edileceği 40 milyon liralık bir yatırıma hazırlanıyor.
GÜNCEL Haberi
Önceki Başkan İkiz'den ilçesine büyük vefa! 40 milyonluk yatırım yapacak

Havza Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) 40 milyon liralık yatırım kararı alan önceki dönem Havza Belediye Başkanı ve Altınbaşak Yem Gıda Sanayi Tic. Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Murat İkiz, 13 bin 643 metrekarelik ön tahsisi için Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Samsun Valisi Zülkif Dağlı’ya yapılacak yatırım hakkında bilgiler verdi.

 

İLK ETAPTA 40 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

 

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza TSO Başkanı Erkan Acar ile birlikte Samsun Valisi’ni ziyaret eden Altınbaşak Yem Gıda Sanayi Tic. Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Murat İkiz, Havza OSB’de yapacağı yatırım ile ilgili bilgiler aktardı.

 

İkiz, yapmış olduğu bilgilendirmede Altınbaşak Yem Gıda Sanayi olarak temel gıda ürünleri olan makarna, un, un ürünleri, bisküvi ve yem üretimi yapacak olan fabrikanın 40 milyon liraya mal olacağını ve ilk etapta 40 kişi istihdam edeceklerini belirtti.

 

DOĞDUĞUMUZ VE DOYDUĞUMUZ TOPRAKLAR…’

 

Murat İkiz, bir Havzalı olarak ilçesine yatırım yapmanın kendisi ve ailesi için gurur verici olduğunu belirterek şunları söyledi:

 

“Kurulması için belediye başkanı olarak büyük emekler verdiğimiz Havza OSB’de yatırımcı olarak yer almaktan onur duyuyorum. Hayatımızı Havza’ya hizmete adadık. 15 yıl belediye başkanlığı yaptım. Yine yatırımlarımızı hep Havza’da yaptık. Doğduğumuz ve doyduğumuz topraklara, memleketimize yatırım yapmak, Havzalı kardeşlerimize iş kapısı olmak bizlerin görevi. İmkanı olan tüm Havzalı iş insanlarımızı Havza OSB’ye Havzalı gençlerimize iş kapısı açmak için davet ediyorum. Mevla’m yapacağımız yatırımı öncelikle ülkemize, Samsunumuza, ilçemize ve bizlere hayırlı eylesin.”

 

2 FİRMAYA YER TAHSİSİ YAPILDI

 

 

Vali Zülkif Dağlı da yatırımın Samsun’a ve Havza’ya hayırlı olmasını diledi. Toplantıda ayrıca Havza OSB’deki mevcut firmaların inşaatlarının son durumu ve OSB genişleme alanıyla ilgili süreç ile AKÇEK Asfalt İnşaat şirketin 5 bin 814,57 m2’lik yer tahsis sözleşmesi ve gıda ürünleri üzerine faaliyet gösterecek Altınbaşak Yem Gıda Sanayi’nin 13 bin 643 m2’lik yeni parsel tahsis talebinin görüşüldü ve yer tahsisleri karara bağlandı.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Önceki, Başkan, İkiz'den, ilçesine, büyük, vefa!, 40, milyonluk, yatırım, yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı