Haber Detayı
18 Aralık 2021 - Cumartesi 09:52 Bu haber 7539 kez okundu
 
NEDEN AÇIKLANMIYOR?
Vezirköprü Devlet Hastanesi eski binası ne olacak?
YEREL Haberi
NEDEN AÇIKLANMIYOR?

2020 yılında Vezirköprü Devlet Hastanesi yeni binasının hizmete açılmasıyla boşaltılan eski binanın hangi alanda değerlendirileceği belirsizliğini koruyor. 

 

2021 yılı Şubat ayında Samsun İl Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Vezirköprü’yü ziyareti sırasında hastanenin eski binasında incelemelerde bulunmuş ve ilçe protokolü ile yaptığı toplantıda istişare yapmıştı.

 

Toplantı sonrasında yaptığı açıklamada; “Devlet hastanesinin önceki binasının ne olacağı ile ilgili çalışma yapıyoruz. Yerini gördük ve üzerinde biraz fikir alışverişi yaptıktan sonra nasıl değerlendirileceğini, Vezirköprü halkının lehine nasıl bir hizmette sunulabilir diye bir çalışma yapacağız. Sonrasında nasıl kullanacağını açıklayacağız.” demişti.

 

KAMUOYU YOKLAMASI YAPILSIN

 

Büyük bir alana sahip olan eski bina kamu hizmeti alanında birçok konuda değerlendirilebilecek durumda. Gerek ilçe merkezine yakınlığı, gerekse yapı itibariyle çok amaçlı kullanılabilecek binanın hangi alanda değerlendirileceği vatandaşlar tarafından sıkça sorulan sorular arasında. 

 

Binanın yine sağlık alanında değerlendirilmesi fikrini savunan vatandaşlar; “Ne amaçla kullanılacağı neden açıklanmıyor. İlçemizin nüfus yoğunluğuna bakıldığında hastaneye ciddi bir akış söz konusu. Bu yüzden yeni hastanenin yükü azaltılmalı. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak değerlendirilmeli. Vatandaşa sorulmalı.” şeklinde ifade ediyorlar.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: NEDEN, AÇIKLANMIYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı