Haber Detayı
11 Haziran 2021 - Cuma 18:27 Bu haber 3323 kez okundu
 
Muhtar Ersoy -‘Yedaş’ta sorunlarımıza muhatap bulamıyoruz’
Vezirköprü ilçesinde YEDAŞ İşletmesi hakkında gazetemize açıklamada bulunan Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy, muhtarların taleplerini iletmek için Samsun'a gitmek zorunda bırakıldığını söyledi.
YEREL Haberi
Muhtar Ersoy -‘Yedaş’ta sorunlarımıza muhatap bulamıyoruz’

YEDAŞ’ta sorunlarına muhatap bulamadıklarını ifade eden Muhtar Ersoy; "Elimizdekiler bir bir gitti ve gitmeye devam ediyor. Anlaşılan giderken de "Dur" diyebilen olmadı. Havza, Kavak, Ladik ve Vezirköprü'den sorumlu önce YEDAŞ Vezirköprü Mühendisliği, Çarşamba ilçesine alınarak ilçemize sadece arızalara bakabilen YEDAŞ şefliği bırakıldı. Şimdi bu şeflikte alınarak ilçemizde bir sorumlu bırakılmadı. Bu da ilçemizin yani biz muhtarların hizmet almasını çok zorlaştırdı. Şimdi aydınlatma ihtiyacımızı YEDAŞ Samsun Müdürlüğüne bildirmek ve takip etmek zorunda bırakıldık. Yani yine cezalandırıldık." dedi.

 

‘TALEPLER YERİNE GETİRİLMELİ’

 

‘Vezirköprü verdiği yüzde 78 oyun karşılığını almalı’ diyen Ersoy; “Hiç bir zaman ben yukarıdakileri suçlamam. Senin derdini Yukarıdakiler bilmez! Sen anlatacaksın, sen isteyeceksin, sen kavganı verecek, sen koparacaksın. Peki kim bunlar; Atanan ve seçilenlerdir. Daha çok AKP teşkilatıdır ve iktidar temsilcisidir. Elimizde övündüğümüz yüzde 78 oy ve paketimiz varken nasıl elimizden kayıp gidenlere engel olamazlar anlamış değilim. Nedendir? Niçindir? Bunu AKP İlçe Teşkilatının açıklamasını istiyor ve bekliyoruz.

 

160 mahallesi bulunan ve Samsun’a en uzak ilçe olan Vezirköprü ilçesinin bu özelliği göz önüne alınarak her koşulda ilk sırada olmalı ve talepler yerine getirilmelidir. İlçemize kazandırılanlar da asla geri alınmamalıdır. Eğer sorumlular destek istiyorlarsa 160 mahallenin muhtarı hazırız (ben hazırım). Bu üzüntümüz ve kaygımız siyasi değil insanidir. Derdimiz doğup büyüdüğümüz Vezirköprü’dür.” dedi. 
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Muhtar, Ersoy, -‘Yedaş’ta, sorunlarımıza, muhatap, bulamıyoruz’, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı