Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 17:40 Bu haber 5015 kez okundu
 
LGS için Vezirköprü’de Covid-19 tedbirleri alındı
Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, “Temennimiz sınav sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması” dedi.
EĞİTİM Haberi
LGS için Vezirköprü’de Covid-19 tedbirleri alındı

6 Haziran 2021 tarihinde tüm Türkiye’de aynı gün ve saatlerde gerçekleştirilecek LGS için koronavirüs tedbirleri alındı. Uygulanacak olan merkezi sınavda öğrencilerin alışık oldukları gibi kendi okullarında ve arkadaşları ile beraber sınava gireceklerini belirten Özata, sınavdan alınan puanlar ile çocukların, sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirilmesi sağlanacağını söyledi.

 

SINAV 9.30'DA BAŞLAYACAK

 

Özata, yaptığı açıklamada, “6 Haziran 2021 Pazar günü 8. sınıf öğrencilerimizin katılacağı LGS, ilçemizde de gerçekleştirilecek. Sınavda birinci oturum saat 09.30’da, ikinci oturum ise saat 11.30’da başlayacak. İlçe Milli eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın sınavının sorunsuz ve verimli geçmesi için tüm tedbirleri aldık. Sınavdan önce okullarımız temizlenecek ve öğrenciler ile temasın olması muhtemel anlarda tüm görevliler cerrahi eldiven kullanacak. Sınavlarda görevli öğretmenlerimiz ve sınavların uygulanacağı okullardaki idarecilerimize bilgilendirme çalışmaları yaptık. Salgın dolayısıyla okullarımızda her türlü önlemi aldık. Çocuklarımızdan okul bahçesinde ve koridorlarda maske takmalarını istiyoruz. Sınava girecekleri salonlarda sıralar arasında yeterli sosyal mesafe bulunacağından isterlerse sınav esnasında maskelerini çıkarabileceklerdir ve okullarda her öğrencimiz için yeterli sayıda maske bulundurulacaktır.” dedi.

 

KİMLİKLERE DİKKAT

 

Özata, ayrıca sınav günü için çocuk ve velilere önemli bazı uyarılarda bulunarak: “Çocuklarımız geçerli kimlik belgeleri ile sınava girebilecekler. Nüfus cüzdanlarında fotoğraf bulundurma şartı aranmayacaktır. Nüfus kağıdı olmayanlar nüfus müdürlükleri tarafından verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu geçici kimlik belgesi/TC kimlik kartı talep belgesi ile de sınava girebileceklerdir. Sınava gelirken çocuklarımız yanlarında en az iki adet koyu siyah kurşun kalem, bir adet kalemtıraş ve iz yapmayan silgi getirsinler Ancak cep telefonu, akıllı saat vb. dijital araç gereçlerle sınav salonlarına gelinmemesi önemli.” şeklinde açıkladı.

 

SONUÇLAR 30 HAZİRAN'DA AÇIKLANACAK

 

Sonuçların 30 Haziran’da açıklanacağını da ekleyen Özata, “Liselere Geçiş Sınavı’na girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınav sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sınavda görev alacak tüm personelimize kolaylık diliyorum.” dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Özgür AĞCA
Etiketler: LGS, için, Vezirköprü’de, Covid-19, tedbirleri, alındı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
LGS için Vezirköprü’de Covid-19 tedbirleri alındı
LGS için Vezirköprü’de Covid-19 tedbirleri alındı
LGS için Vezirköprü’de Covid-19 tedbirleri alındı
Yorumlar
Haber Yazılımı