Haber Detayı
11 Ocak 2022 - Salı 20:24 Bu haber 35121 kez okundu
 
Kunduz Festivalinin tarihi belli oldu.
Geleneksel Kunduz Festivallerinin bu yıl 11-12 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanıyor.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Kunduz Festivalinin tarihi belli oldu.

Geleneksel Kunduz Festivallerinin bu yıl  11-12 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanıyor.

 

Son iki yıldır yaşanan pandemi nedeniyle iptal edilen Geleneksel Kunduz Festivali ve yağlı güreşlerinin bu yıl  11-12 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleştirileceği duyuruldu.

 

Kırkpınar Başpehlivanlarının da davetli olduğu festivalde 11 Temmuz Pazartesi günü çeşitli etkinlerin düzenlenirken , 12 Temmuz Salı günü ise geleneksel yağlı güreşler yapılacak.

 

 Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Kunduz Festivali Güreş ağası Halil İbrahim Çiçek, Kunduz eski güreş ağası Bilal Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Avcı ve İş adamı Recep Aydın katıldığı toplantı sonrası Belediye başkanı İbrahim Sadık Edis'in sosyal medya  hesabından  yapılan açıklamada ;

KUNDUZ FESTİVALİMİZİ 11-12 TEMMUZDA YAPIYORUZ.

Geleneksel hale getirdiğimiz Kunduz Yağlı Güreşlerimizin 12 Temmuz' da (Kurban Bayramı'nın 4.günü) yapılması kararını aldık. Kırkpınar Başpehlivanlarımızın da davetli olduğu güreşlerimizin her yıl olduğu gibi bu yılda coşkulu ve heyecanlı geçeceğine inanıyoruz. Kunduz Yaylası'nda 11-12 Temmuz'da buluşmak üzere festivalimize hemşerilerimizi davet ediyoruz" denildi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Kunduz, Festivalinin, tarihi, belli, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı