Haber Detayı
21 Ocak 2022 - Cuma 17:15 Bu haber 4004 kez okundu
 
İl Milli Eğitim Müdürü Yiğit’ten yarıyıl mesajı
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.
YEREL Haberi
İl Milli Eğitim Müdürü Yiğit’ten yarıyıl mesajı

2021 - 2022 Eğitim öğretim yılı yarıyılın sona erdiğini ifade eden Yiğit, paylaşımında öğretmen, öğrenci ve velilere gelecek dönemde başarılar diledi.

 

Yiğit paylaşımında; “Eğitimin temel merkezi okuldur, sağlık açısından tüm önlemlerimizi alarak başladığımız 2021 - 2022 eğitim öğretim yılımızın birinci dönemini tamamlıyoruz. 

 

Öğrencilerimizi çağın yeterliliklerine göre yetiştirmeye gayret gösterirken çeşitli projeler, materyaller ve etkinliklerle öğretmenlerimize ve öğrencilerimize destek olmaya çalışıp; sorgulayan, araştıran, bireysel farklılıklarının bilincinde ve özgüveni yüksek bireyler olması konusunda öğrencilerimize yol göstermeyi amaçlıyoruz.” dedi.

 

Öğrencilere seslenen Yiğit paylaşımında; “Sevgili Öğrenciler; Sizler bizim güçlü yarınlarımızsınız. Karne heyecanınızı tüm kalbimle paylaşıyor, hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Dönem boyunca gösterdiğiniz çabanın bir belgesi olan karnelerinizden hareketle eksiklerinizi belirleyip kendinizi yenileyeceğiniz kısa bir mola zamanı. Her kitap yeni bir dünyadır; hepinize farklı dünyaların kapılarını kitaplar ışığında araladığınız, huzurla geçireceğiniz bir tatil diliyorum. Varlığınızla renklenen okullarımızda heyecanla sizleri bekliyor olacağız.” ifadelerine yer verdi.

 

Mesajında öğretmen ve velilere de yer veren Yiğit; “Değerli Meslektaşlarım, Tüm dünyayı etkileyen Pandemi koşullarında çocuklarımız için gösterdiğiniz çaba, verdiğiniz emek yadsınamaz. Öğrencilerimizin içindeki yetenekleri, güzellikleri ortaya çıkararak yeni değerler kazandırdınız. Sizler eğitim sistemimizin mihenk taşısınız. Bu dönemi başarıyla geçirmemizde katkı sağlayan tüm öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sağlık dolu bir ara tatil geçirmenizi diliyorum.

 

Kıymetli Veliler,

 

Amacımız çocuklarımızın iyi bir evlat, iyi bir vatandaş ve en nihayetinde iyi bir insan olmaları yolunda onlara rehberlik etmektir. Emekleriniz ve işbirliğiniz için teşekkür ederim. Çocuklarımızın ihtiyaç duydukları nitelikli bir tatili en iyi şekilde planlayacağınıza eminim. Sağlıkla ve huzurla geçecek yeni dönem için iyi bir ara tatil olmasını temenni ediyorum.

 

Eğitim öğretim hedeflerimize ilerlerken, öğretmenlerimizin gayreti ile kendini tanıyan, bilimin aydınlık yolunda yürüyen, ülkesine sahip çıkan, geleceği inşa eden nesillerin yetişeceğine inanıyor, hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” şeklinde ifade etti.
Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: İl, Milli, Eğitim, Müdürü, Yiğit’ten, yarıyıl, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı