Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 13:34 Bu haber 28948 kez okundu
 
Havza - Vezirköprü - Boyabat Karayolu 2021 Bütçesinde reddedildi
Bütçe görüşmeleri sırasında Havza - Vezirköprü - Boyabat karayolunun yapılması gerektiğini söyleyen Milletvekili Erhan Usta, 30 milyon bütçe ayrılarak komisyona havalesinin reddedildiğini söyledi..
GÜNCEL Haberi
Havza - Vezirköprü - Boyabat Karayolu 2021 Bütçesinde reddedildi

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Plan Bütçe Komisyonu Üyesi ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Plan Bütçe Komisyonunda Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı bütçesinde Samsun’un yol sorunlarını dile getirdi.

 

HAVZA - VEZİRKÖPRÜ ÖLÜM YOLU!

 

Havza - Vezirköprü - Boyabat yolunun çok işleyen ve gidiş-geliş bir yol olduğunu söyleyen Usta, ‘’Bu yolda çok ciddi kazalar oluyor. İş kaybı var, insan kaybı var bu yolun 2021 yılı bütçesinde başlayıp bitirilmesi gerekiyor’’ dedi.

 

Usta, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, ‘’Burası yapılamayacak bir yol değil. Projesi hazır, bütçenizde buna yer veriyor musunuz?’’ diye sordu. Ancak yine soruları yanıtsız kaldı.

 

USTA, SORULARA CEVAP GELMEYİNCE YAZILI ÖNERGE VERDİ

 

Samsun ilçelerinin yol sorunlarından bahseden, 2021 Yılı Bütçesinde bu yollara yer verilecek mi diye soran Usta, sorularına cevap alamayınca komisyona yazılı önerge verdi.

 

ŞOFÖRLER BU YOLDA ŞEHADET GETİRİYOR!

 

Havza - Vezirköprü - Boyabat yolu hakkında tır şoförlerinin buradan geçerken şehadet getirdiğini söyleyen Usta, “Bu yola defalarca söz verildi. Devlet buraya el atmak durumundadır.”dedi.

 

Usta’nın önergesi olan Havza - Vezirköprü - Boyabat yoluna 2021 Yılı Bütçesinde 30 Milyon TL verilmesi komisyona sunuldu fakat reddedildi.

 

SAMSUN’UN 5 TANE MİLLETVEKİLİ VAR BİR TANESİ BURADA DEĞİL!

 

Samsun dışındaki Cumhur İttifakı Milletvekillerinin Komisyonda kendi bölgelerinin sorunlarından bahsettiklerini vurgulayan Usta, “Samsun’un 5 tane AKP Milletvekili var bir tanesi buraya gelip takip etmiyor.” dedi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Havza, -, Vezirköprü, -, Boyabat, Karayolu, 2021, Bütçesinde, reddedildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı