Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 17:20 Bu haber 56397 kez okundu
 
Hatice Tarkan Doğanay'ın dosyası ödüle layık görüldü
Vezirköprülü Hemşire Hatice Tarkan Doğanay'ın yazdığı şiir ödüle layık görüldü.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Hatice Tarkan Doğanay'ın dosyası ödüle layık görüldü

Panda Yayıncılık, 2020 Hasibe Ayten Şiir Ödülü'nün Hatice Tarkan Doğanay'ın "Siyah Ceketli Kadınlar" dosyasına verildiğini duyurdu.

 

Ali Mustafa, Özge Sönmez, Mesut Özcan, Ahmet Özer ve Ertuğrul Özüaydın'dan oluşan Seçici Kurul, ödülün düzenlenecek törenle verileceğini bildirdi. 5 Aralık 2020 tarihinde Ankara'da düzenlenecek törende katılım koşulları gereği Hatice Tarkan Doğanay'ın dosyası Panda Yayınları tarafından kitaplaştırılarak okurlara sunulacak.

 

'BU ÖDÜLLE YOLUM BİRAZ DAHA AYDINLANDI.'

 

Ödül duyurusunun ardından açıklama yapan Hatice Tarkan Doğanay; "Pandemi döneminde gündüzleri işime, geceleri şiire tutunduğum günlerden birinde Edebiyat Nöbeti Dergisi sahibi Celal Karaca beni aradı. 'Hasibe Ayten Şiir Ödülü verilecek senin katılmanı çok isterim' dedi. Ben pek yanaşmadım açıkçası 'Benim şiirlere kim ödül versin hocam' dedim. Sonrasında katıldım ve 19 Ekim 2020 tarihinde birinciliğim açıklanınca çok mutlu oldum. Bedrettin Cömert'in Türk Dil Kurumu Çeviri ödülünden sonra Vezirköprülü bir edebiyatçının ulusal anlamda aldığı bir ödüldür.

 

Bir sağlık emekçisi kadın olarak, bir kadın adına verilen ödülü almak benim için çok önemli. Bu ödülle yolum biraz daha aydınlandı.

 

Doğduğum topraklar öyle dolu öyle doğurgan ki beni tekrar tekrar doğurup çoğaltıyor. Bu ödül hem benim için hem Vezirköprü için çok önemli. Emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Özgür AĞCA
Etiketler: Hatice, Tarkan, Doğanay'ın, dosyası, ödüle, layık, görüldü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Hatice Tarkan Doğanay'ın dosyası ödüle layık görüldü
Yorumlar
Haber Yazılımı