Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 17:56 Bu haber 6921 kez okundu
 
Hastane Personelinin Kaleminden! 'Ulaşımda mağdur edildik'
Vezirköprü Devlet Hastanesi çalışanı olan bir okurumuz gazetemize yazdığı mesajda mağduriyetlerini dile getirdi.
YEREL Haberi
Hastane Personelinin Kaleminden! 'Ulaşımda mağdur edildik'

Hastane personelinin pandemi döneminde mağdur edildiğine yer verilen mesajda; "Vezirköprü Devlet Hastanesinin şehir dışına taşınması nedeniyle çalışan personelin taşınması hususunda yapılan çalışmaları Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından durduruldu." denildi.

 

Gazetemize gönderilen mesajın devamında ise; "Hastane hattında servis taşımacılığı yapanlar Büyükşehir tarafından kaldırıldı ve kendi ihale yaptığı 11 dolmuşa yönlendirmeye kalkıştı. Ancak dolmuşlar sabah 08.00-16.00 arası çalışmakta olup gece nöbetinde olan personel işine gidemiyor. Nöbeti bittiğinde evine gidemiyor. Dolmuşlarla bu işin yapılamayacağı sağlık çalışanlarına sunulan bu hizmetin ihtiyaçlarının karşılamasının mümkün olmadığı bir gerçektir.

 

Türkiye’de pandemi döneminde belediyelerin sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet verdiği bir dönemde personele taşıma şartına veya C plakalı ve belli sayıda da olsa güzergah belgesi olan araçların personel taşımaları iptal edilmesi oldukça manidardır. 11 dolmuş aracı ve yüzde 50 kapasitedeki bu araçlarla 330 personel nasıl taşınacak. Dolmuş taşımalarına verilen güzergahlar sadece hastaneye mi verildi? Halkın taşıması ne olacak?

 

Umarız Büyükşehir belediyesi hastane personelinin bu sıkıntısını bir an önce çözer." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hastane, Personelinin, Kaleminden!, 'Ulaşımda, mağdur, edildik',
Yorumlar
Haber Yazılımı