Haber Detayı
18 Mart 2022 - Cuma 16:25 Bu haber 6691 kez okundu
 
Güreşte toplam 19 madalya aldık
Samsun'da düzenlenen 11-13 yaş il birinciliği güreş müsabakalarında Vezirköprülü sporcularımız 19 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
SPOR Haberi
Güreşte toplam 19 madalya aldık

Samsun Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda düzenlenen müsabakalarla ilgili görüşlerini aldığımız Güreş Antrenörü İbrahim Kiraz şu açıklamalarda bulundu; "Müsabakalara iyi hazırlandık. Toplamda 300'e yakın sporcu vardı. İlçemizi temsil ettiğimiz 27 sporcudan 26'sı ilk defa mindere çıktı. Burada gösterdikleri başarı hiçte yabana atılacak bir başarı değildir. Serbest stilde 6, Grekoromen stilde ise 13 madalya ve toplamda 19 madalya kazandık. Bu sonuçlarla beraber Türkiye şampiyonası öncesi için grup elemelerine 10 sporcu ile katılacağız. 7'si grekoromen ve 3'ü serbest stilde olacak. Şu anki hazırlıklarımız bu yönde olacak.

 

Vezirköprü halkının bizlere güvenip destek olmasını istiyoruz. Bir birinden yetenekli sporcularımız var. Onları iyi şartlarda müsabakalara hazırlarsak Ata sporumuz güreşte çok daha fazla başarıları elde edeceğimizden şüphem yok. 

 

Bizlere destek olan başta Kaymakamımız Halid Yıldız'a, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Mehmet Uyar'a ve okullarımızdan Fazıl Ahmet Paşa Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, ve Atatürk Ortaokulu idarecileri ile beden eğitimi öğretmenlerimize ayrı, ayrı teşekkür ediyorum." dedi. 

 

Madalya kazanan sporcularımız ve dereceleri ise şöyle oldu;

 

Serbest stilde; 41 kg'da Berat Yiğit 2.'lik madalyası, 48 kg'da Ali Tuğsan Özcan 2'lik madalyası, 48 kg'da Osman Keskin 3.'lük madalyası, 52 kg'da Hüseyin Bilgin 3.'lük madalyası 57 kg'da Alperen Öztürk 2.'lik madalyası ve 62 kg'da Yusuf Yaser Aksu 3.'lük madalyası aldı.

 

Grekoromen stilde ise; 30 kg'da Ahmet Engin 3.'lük madalyası, 34 kg'da Muhammet Altun 3.'lük madalyası, 34 kg'da Melih Akyüz 3.'lük madalyası, 38 kg'da Alperen Er 3.'lük madalyası, 41 kg'da Berat Yiğit 1.'lik madalyası, 41 kg'da  Emirhan Kara 2.'lik madalyası, 41 kg'da Furkan Özer 2.'lik madalyası, 44 kg'da Arda Şeker 2.'lik madalyası, 44 kg'da Burak Demirel 3.'lük madalyası, 48 kg'da Ali Tuğsan Özcan 1.'lik madalyası, 57 kg'da Alperen Öztürk 1.'lik madalyası 62 kg'da  Hüseyin Yiğit Bilgin 2.'lik madalyası ve 62 kg'da Yusuf Yaser Aksu 3.'lük madalyası aldı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Osman Kalyoncu - Spor Yazarı
Etiketler: Güreşte, toplam, 19, madalya, aldık,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Güreşte toplam 19 madalya aldık
Güreşte toplam 19 madalya aldık
Güreşte toplam 19 madalya aldık
Güreşte toplam 19 madalya aldık
Yorumlar
Haber Yazılımı