Haber Detayı
20 Kasım 2021 - Cumartesi 10:46 Bu haber 13665 kez okundu
 
Gurbetçilerden 1 Milyon Lira Destek
Yapımı devam eden Huzurevi inşaatına gurbetçiler 1 milyon lira destek verdi.
YEREL Haberi
Gurbetçilerden 1 Milyon Lira Destek

Almanya ve Fransa başta olmak üzere Avrupa’da yaşayan Vezirköprülülerin, yapımı devam eden Huzurevi inşaatına yaklaşık 1 milyon lira destekte bulunduğu öğrenildi.

 

İnşaatı devam eden Huzurevine yardım toplamak için Avrupa’ya giden Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve Ak Parti Vezirköprü önceki yönetim kurulu üyesi Rahmani Karakaya ilçeye dönüş yaptı.

 

Almanya’da iş insanı Vezirköprülü Mehmet Yücel ve Fransa’da iş insanı Kurtça Karaca öncülüğünde hemşehrilerimiz ile bir araya gelen Başkan Edis ve Rahmani Karakaya, Huzurevi için destek istedi.

 

4 GÜNDE 1 MİLYON LİRA YARDIM

 

 

 

Almanya ve Fransa başta olmak üzere Avrupa’nın çeşitli yerleşim yerlerinde yaşayan hemşehrilerimiz ile bir araya gelen heyetin destek talebi geri çevrilmedi. 

 

Edinilen bilgiye göre, Başkan Edis ve Rahmani Karakaya’nın dört günlük ziyaretinde, Avrupa’da yaşayan Vezirköprülü hemşehrilerimizin destekleri ile 75 bin euro’nun üzerinde yardım toplandı.

 

PROTOKOL İMZALANMIŞTI

 

Vezirköprü Belediyesi tarafından inşa edilerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne devredilecek 100 yataklı huzurevinin işbirliği protokolü, dönemin Samsun Valisi Osman Kaymak, Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı tarafından imzalanmıştı. 

 

HAYIRSEVER NAİLE TEYZE EL ATTI

 

Devlet vatandaş işbirliğinin yeniden gündeme geldiği inşaat için bu sefer hayırsever teyze Naile Eser’in yardımlarıyla inşaat canlandı.

 

Hafızlık Kur’an Kursu’nun yapımında da büyük maddi katkıları olan Naile Eser’in aynı özveri ile Huzurevine de yaptığı katkılarla destek oldu.

 

KAYMAKAM BALCI ÖNCÜ OLMUŞTU

 

 

Dönemin Kaymakamı Ozan Balcı’nın girişimleri ile Vezirköprü’de yıllar önce başlatılan Huzurevi inşaatı çürümeye terk edilmişti. 

 

Devlet vatandaş işbirliğini en iyi şekilde yürüten Vezirköprü eski Kaymakamı şimdiki Tokat İl Valisi Ozan Balcı, Huzurevi için hayırsever iş adamı Kemal Kayalıoğlu’ndan arsa bağışında bulunmasını sağlamıştı. Bir diğer hayırsever iş adamı Şükrü Özdemir’in (Şükrü Kalfa) bir miktar bağışı ile su basmanı atılmıştı.

 

O yıllardaki haliyle sahipsiz kalan Huzurevi inşaatı Vezirköprü’nün çözülemeyen sorunları arasında yerini almıştı.

 

Dönemin Kaymakamı Ozan Balcı öncülüğünde, Huzurevi Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Selahattin Şen, yönetim kurulu üyeleri Mahmut Koçak, Hayati Ağca, Talip Karaca, Hasan Gergin, Faruk Tok ve Rahmi Kalaycı’nın topladıkları yardımlarla Huzurevi inşaatına başlanmıştı.

 

YENİDEN DERNEK KURULDU

 

Vezirköprü’de Huzurevi yapımı için yeniden dernek kurulmuştu. Gönüllülerden oluşan dernekte;  Abbas Tasalı, Talip Karaca, Hayati Kaymaz, Samet Koç, Emre Özsoy, Şaban Akça, Necmettin Uçan, Göktan Teker, Ayhan Alper ve önceki Müftü Ali Erbaş yer alıyor.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Gurbetçilerden, 1, Milyon, Lira, Destek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gurbetçilerden 1 Milyon Lira Destek
Gurbetçilerden 1 Milyon Lira Destek
Gurbetçilerden 1 Milyon Lira Destek
Gurbetçilerden 1 Milyon Lira Destek
Gurbetçilerden 1 Milyon Lira Destek
Gurbetçilerden 1 Milyon Lira Destek
Gurbetçilerden 1 Milyon Lira Destek
Yorumlar
Haber Yazılımı