Haber Detayı
18 Haziran 2022 - Cumartesi 11:06 Bu haber 6043 kez okundu
 
FESTİVALE KADAR YAPILACAK MI?
Vezirköprü için önemli bir organizasyon olan Kunduz Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne sayılı günler kaldı. Binlerce kişinin katılacağı öngörülen festivalde en büyük sorun yol!
YEREL Haberi
FESTİVALE KADAR YAPILACAK MI?

Binlerce güreşseverin katıldığı Kunduz Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl 11-12 Temmuz tarihlerinde Kunduz Festival Alanında düzenlenecek.

 

Vezirköprü ilçesinin tanıtımında büyük katkısı olan, çevre ilçelerden ve farklı illerden binlerce kişinin hem seyirci, hem ticaret, hem de güreşçi olarak katıldığı organizasyonun hazırlıkları başladı.

 

YOL BÜYÜK SORUN

 

Hem güreş hem de doğanın keyfini sürmek isteyen binlerce kişi Kunduz Ormanına akın edecek. Ancak son günlerde Kunduz’a giden vatandaşlar yol sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Festival alanına kadar olan bölümde asfalt ve beton yol yapılmış olsa da meydana gelen çukurlar vatandaşın rahat bir yolculuk yapmasını engelliyor.

 

STABİLİZE YOLDA NEDEN ÇALIŞMA YOK?

 

Festival alanından sonra ise ziyaretçileri adeta toz ve toprak karşılıyor. Peş peşe giden araçların tozu ve toprağı birbirine karışırken, doğada piknik yapan ziyaretçiler ise toz yağmuruna maruz kalıyor.

 

Kunduz eski oteli ve sonrasında da bulunan toprak yolun festival öncesi yapılıp yapılmayacağı ise muamma.

 

Vatandaşlar, binlerce kişinin katılacağı festivalde, bu yolun Vezirköprü’nün tanıtımına zarar vereceğini ifade ederek, yetkililerin biran önce çalışma yapması gerektiğine dikkat çekiyor. 
 
 
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: FESTİVALE, KADAR, YAPILACAK, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı