Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 18:22 Bu haber 12213 kez okundu
 
Belediye Taşınacak mı?
Vezirköprü Belediyesi’nin, hizmet binası yapmayı planladığı Esentepe Mahallesi’nde bulunan Tır Garajı arsasının yerine vatandaş olumsuz bakıyor!
YEREL Haberi
Belediye Taşınacak mı?

Vezirköprü Belediyesi, Pancar Ekicileri Kooperetifi’nden aldığı arsaya hizmet binası yapmayı planlıyor. Bir süre önce ilçe halkının onayına sunulmak için anket başlatılan projenin yeri ile ilgili vatandaşlar endişeli.

 

ANKET SONUCU AÇIKLANMALI

 

Anketin sonucunun ne olduğu bilinmemekle birlikte, toplumda projenin gerekli olduğu ancak yerinin uygun olmadığı yönündeki görüşler ön plana çıkıyor.

 

Anketin sağlıklı ve objektif olmadığını dile getiren vatandaşlar, anket sonuçlarının açıklanmasını ve projenin oldu bittiye getirilmemesi gerektiğine dikkat çektiler.

 

YAPILANLAR HATALI

 

Vezirköprü’de belediye tarafından yapılan Otogar, Buğday Pazarı, kanalizasyon, Butik Otel, Kütüphane, Saat Kulesi gibi projelerin hatalı yapıldığına dikkat çeken vatandaşlar, Belediye Hizmet Binasının da oldu bittiye getirilip gelecek yıllarda hataların ortaya çıkmaması gerektiğini söylüyorlar.

 

MİMARİSİ DİKKAT ÇEKMELİ

 

Belediye Hizmet Binasının ihtiyaçlara cevap vermediğinde hemfikir olan vatandaşlar, yapılacak yeni hizmet binasının mimarisinin dikkat çekmesi ve örnek olması gerektiğine vurgu yapıyor.

 

Konuyla ilgili gazetemizi arayıp fikir beyanında bulunan Vezirköprü halkı mimarisinde Selçuklu ve Osmanlı yapılarının örnek alınması gerektiğini ifade ediyor.

 

TIR GARAJI UYGUN DEĞİL

 

Belediye hizmet binasının ilçe merkezindeki kurumlara yakın olması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, ilçe merkezine uzak, yaya ulaşımı zor konumda olan tır garajının hizmet binası için uygun olmadığı, aynı hatanın devlet hastanesi projesinde yapıldığı fikrini beyan ediyorlar. 

 

Buraya yapılması durumunda vatandaşa eziyet olacağı yönünde fikirler de mevcut.   
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Belediye, Taşınacak, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı