Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 17:49 Bu haber 2933 kez okundu
 
Bayburtlu -Hani yol sorunu kalmayacaktı?
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Vezirköprü’nün yol sorununu sordu.
YEREL Haberi
Bayburtlu -Hani yol sorunu kalmayacaktı?

‘İktidar Partisinin Belediye Başkanlarının seçim vaatleri arasında yer alan yol çalışmaları ne oldu?’ diye soran Başkan Bayburtlu; “Hani 2022 yılına kadar yol ve su sorunu kalmayacaktı. 2022 yılına 2 buçuk ay kaldı. Çözülür mü bu sorunlar?” dedi.

 

‘19 yıldır yapılmayan hiç bir şeyin kalmaması gerekirken hala sorunlarla uğraşıyor olmamız utanç verici.’ diyen Bayburtlu gazetemize yaptığı açıklamada; “Tek başına iktidar, tek yönetim anlayışı, tek hedef 2023 olduğu halde uzak mahallelerimizdeki sorunları bir türlü bitiremedik. Öğürlü, nüfus ve ticaret bakımından önemli bir mahallemiz. Fakat yeteri kadar gözde tutulmadığı aşikar ki Öğürlü Şıfşırın arası 7 km’lik yol yapılmadığı gibi Ahmetbaba Mahallemize bağlı Karapınar Şıfşırın arası 4 km’lik yol güzergahının da yapılmadığı  buranın da görmezden gelindiği ortada.” dedi.

 

‘Sorunlar sadece kırsalda değil’ diye açıklamasına devam eden Bayburtlu; “Kırsalda yaşanan yol, su, kanalizasyon gibi sorunları merkezde de yaşıyoruz. İlçe merkezinde yaşanan su kesintileri, köstebek yuvasına dönmüş yollarımız, henüz hiç çalışma yapılmayan mahalle yollarımız vatandaşı bezdirdi, umudunu da yok etmiş durumda. Ziyaret ettiğimiz vatandaşlar ‘Bu ilçede bir çalışma olmaz. Dertleri hep günü kurtarmak.’ diye konuşuyor. İnsanımızın elinde olan tek şey umutları idi. Bu iktidar umutları da yok etti. Seçim zamanı ‘2022 yılında ne yol, ne su konuşmayacağız. Bu sorunları kökten bitirmiş olacağız’ diyen iktidar belediyesinin o zaman ki adayları şimdiki belediye başkanlarıdır. Peki verilen sözlerin ne kadarı tutuldu? Yoksa unutuldu mu?” şeklinde ifade etti.

 

İlçenin sorunlarına CHP iktidarında çözüm olacaklarını ifade eden Bayburtlu; “Bu sorunları inşallah bir gün CHP’mizin iktidarında çağdaş ve modern bir Vezirköprü kurarak bitireceğiz.” diyerek açıklamasına son verdi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bayburtlu, -Hani, yol, sorunu, kalmayacaktı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı