Haber Detayı
11 Haziran 2021 - Cuma 18:40 Bu haber 2807 kez okundu
 
Bayburtlu -‘Vezirköprü sözlerin yerine getirilmesini bekliyor!’
‘Vezirköprü halkının sağduyusunun bedeli bu olmamalıdır.’ diyen CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Bayburtlu; ‘Vezirköprü sözlerin yerine getirilmesini bekliyor!’ dedi.
YEREL Haberi
Bayburtlu -‘Vezirköprü sözlerin yerine getirilmesini bekliyor!’

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Bayburtlu “Vezirköprü üretim istiyor, sanayii istiyor, ticaret istiyor! 19 senedir iktidara bel bağlamış Vezirköprü halkı, ne verilen sözü unuttu ne de yapılanları unuttu. Halkımız sözlerin yerine getirilmesini bekliyor!” dedi.

 

Bayburtlu açıklamasında; “Vezirköprü’yü düşünen eski siyasetçi büyüklerimizin her fırsatı değerlendirerek ilçemizin etrafının barajlarla çevirmesi halkımızı memnun ederken, barajları değerlendiremememiz tarımı bitirme noktasına gelmiştir.

 

Akören, Adatepe, Oymaağaç, Türkmen, Yağınözü, Ağcayazı ve İncesu hattındaki tesisatın arızalarıyla uzun süre uğraşılırken diğer mahallelere hizmet edilmemiştir. Samsun’un üçüncü büyük yüzölçümüne sahip olan Vezirköprü rençberi terk edilmiş düşünülmemiştir. Defalarca mahalle sakinlerine söz verilmesine rağmen Doğanca Göleti’nin yapılmaması 19 yıllık yüzde 77 oy almış iktidar partisinin ayıbıdır.” ifadelerine yer verdi.

 

‘KENEVİR NE OLDU?’

 

Açıklamasında Kenevir üretimi ve Sanayi konusuna da değinen Bayburtlu; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaadi olarak Vezirköprü’müze vermiş olduğu Kenevir üretim ve sanayii vaadini unutmadık. Ancak, kenevirin de can damarı su. Su olmadan buradaki üreticiyi nasıl canlandırabiliriz?

 

Bu söz verileli Sayın Belediye Başkanımız başta olmak üzere ilçeye sahip çıkması gerekenler, mitingde Cumhurbaşkanımız tarafından verilen sözün üzerinden 2,5 sene geçmesine rağmen, kenevir üretiminde ve sanayisinde bir arpa boyu yol alınamamıştır. Kenevir, üretimi yapan çiftçimizin elinde kalmış, çiftçimiz zarara uğratılmıştır.

 

Tarımın her aşamasında mutlak ihtiyaç olan suyu karşılayamadan çiftçimizin üretim yapması kaliteli ürün yetiştirmesi beklenemez. AKP’li milletvekillerini göreve çağırıyorum.” dedi. 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bayburtlu, -‘Vezirköprü, sözlerin, yerine, getirilmesini, bekliyor!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı