Haber Detayı
14 Mayıs 2022 - Cumartesi 09:31 Bu haber 5278 kez okundu
 
Bayburtlu -‘Öğretmenlere layık görülen bu mu?’
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Öğretmenevi’nin yapılacağı yere dikkat çekerek “Öğretmenlerimize layık görülen bu mu?’ dedi.
YEREL Haberi
Bayburtlu -‘Öğretmenlere layık görülen bu mu?’

Bayburtlu, gazetemize yaptığı açıklamada; “Mevcut binanın otopark projesi için belediye tarafından yıkılacağı, yeni binanın ise hastane bölgesinde yapılacağı belirtildi. Merkezde olması gereken binanın ilçe dışı sayılacak bir konuma yapılması uygun mudur? Öğretmenlerimize bunu mu layık görüyorsunuz?” ifadelerine  yer verdi.

 

Başkan Bayburtlu, açıklaması şöyle; “Vezirköprü ilçesinde bütün işler ters gidiyor. 20 yılı aşkın AKP iktidarında hak ettiğini alamayan ilçemizde her adım yanlış atılıyor. İstişare kültürü olmayan, ben bilirim ve ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan işler ilçemizi gün geçtikçe geriye götürüyor. Durum böyle iken kimse de yöneticilere ‘Durun! Siz ne yapıyorsunuz? Bu işler böyle olur mu?’ demiyor, diyemiyor. Eline tokmağı alan Belediye Başkanı, ilçenin davulunda istediği yere vuruyor. Davuldan çıkan ses ise bir tek kendisinin hoşuna gidiyor, bir de davulun sesini uzaktan dinleyenlerin. Bu ilçede yaşayan kimseye siz bu sesi nasıl duyuyorsunuz diye sorulmuyor. Sefalete, eziyete sürüklenen ilçe halkımız, her yanlışın bedelini ödemeye mahkum bırakılıyor.

 

Davulun sesini uzaktan duyanlara ve tokmağı başkanın eline verenlere buradan ilçede yaşayan insanımız adına seslenmek istiyorum.

 

İlçemizde ne mi oluyor?

 

- Otopark alanları oluşturulmadan insanımız kaldırım kenarlarına park ettikleri araçlarına ücret ödemeye mahkum ediliyor.

 

- Otopark projesi için bir bir alınan meydandaki binaların yenisinin nereye yapılacağı kimseye sorulmuyor.

 

- Öğretmenevi binasının şehir merkezinden uzak çevre yolunda bir alana yapılacağı kimseden görüş öneri almadan bildiriliyor. 

 

Bu anlattıklarım ilçemizde yaşanan sorunlardan sadece bir tanesi ve şuan gündemimizde olanı. İlçe merkezinden uzaklaştırılmaya çalışılan Öğretmenevi için yetkililerden kimse bu işe dur diyemiyor mu? Sizin ilçe dışına yapmak, taşımak istediğiniz bir kurumdur. Hangi ilde ya da ilçede merkezden uzak bir öğretmenevi gördünüz de örnek aldınız. Üstelik yeni yapılacak alanın yüksek gerilim hattı güzergahında olduğu ifade ediliyor.  Öğretmenlerimize, halkımıza reva gördüğünüz bu mu? Bırakın artık ben yaptım oldu anlayışını. Yarın o koltuklarınızdan indiğinizde bu insanlarla yine yüz yüze bakacaksınız. Esas olan koltuk değildir, insan hayatına dokunmaktır, değer katmaktır. Yeni Hastanede yaptığınız yanlış ısrarı öğretmenevinde de yapmayın. Yapılan yanlıştan biran önce dönülmeli.” 
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bayburtlu, -‘Öğretmenlere, layık, görülen, bu, mu?’,
Yorumlar
Haber Yazılımı