Haber Detayı
12 Şubat 2021 - Cuma 15:55 Bu haber 21823 kez okundu
 
Bayburtlu -'Havza'dan bir Bakan gecti!'
Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Vezirköprü'de yaşanan göç sorunu ve Orman İşletme Müdürlüğünün Sinop'a bağlanacağı yönündeki iddiaları değerlendirdi.
SİYASET Haberi
Bayburtlu -'Havza'dan bir Bakan gecti!'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Samsun'a gelişine de değinen Bayburtlu, yaptığı yazılı açıklamada; "Sayın bakanı Vezirköprü halkının son zamanda içinde bulunduğu durumu öğrenmek için Vezirköprü'ye de beklerdik." dedi.

 

Bayburtlu açıklamasının devamında; "Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Samsun ve Havza'da bazı incelemelerde bulunduktan sonra Ankara’ya hareket etti.

 

Vezirköprü halkının son zamanda içinde bulunduğu durumu öğrenmek için Vezirköprü'ye de beklerdik. Kim bilir ne zaman gelir. Belki seçim olursa halkımıza yeni vaatlerde bulunmak için gelir. Tabii bu saatten sonra tutarsa ümit ederim tutmaz.

 

Bir zamanlar ilçemize ait olan kunduz ormanlarının yarısının Çorum  iline bağlanması gibi şimdi de işletme müdürlüğümüzün yok Sinop yok Amasya diyerek nereye bağlanacağına karar verilmeyişi hakkında bizleri aydınlatmasını dilerdim. Ama gerek yok, nasıl olsa Vezirköprü her seçim olduğu gibi yine de vefasını gösterir oyunu verir. Samsun, Sinop’tan büyük hem yüzölçümü, hem sanayisi, hem nüfusu hem de ulaşım bakımından bizim ilimiz.                                                                                      

 

Her ne kadar üvey evlat muamelesi görse de bizim ilimiz. Samsun’a çeşitli kamu kuruluşları genel müdürlüğünü taşırken devlet bünyesindeki yapıların bölge müdürlüğünün olmaması garip değil mi. Garip! Samsun gibi metropol bir ilde Orman Bölge Müdürlüğü, İl Tarım Bölge Müdürlüğü, SGK Bölge Müdürlüğü, İl Sağlık Bölge Müdürlüğü gibi bölge müdürlüklerinin olması gerekmez mi. Şayet bu zamanda Samsun’da bu bölge müdürlüklerinin olmayışı Samsun’dan gönderdiğimiz vekillerin ayıbıdır.

 

Şimdi ilçe müdürlüklerinin nereye bağlanacağı bilinmez. Vezirköprü zaten gözden çıkarılmış bir ilçe olarak her gün göç veriyor. Bu ilçenin çocukları yeteri kadar eğitim alamıyor, iş bulamıyor, ailelerini geçindiremiyor. Nereye bağlanacağının ne önemi var. Birer görevli bırakın binaları TOKİ’ye verelim boş apartmanlar yaptıralım. İçini doldurmayı sonra düşünürüz. Halk bulabilirsek!" ifadelerine yer verdi.       
Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bayburtlu, -'Havza'dan, bir, Bakan, gecti!',
Yorumlar
Haber Yazılımı