Haber Detayı
19 Haziran 2021 - Cumartesi 10:40 Bu haber 3725 kez okundu
 
Bayburtlu -‘Beton yol çözüm değil!’
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Belediyelerin yol yaptık iddialarını değerlendirdi.
YEREL Haberi
Bayburtlu -‘Beton yol çözüm değil!’

Bayburtlu, hızlı şekilde yol yapacağız diyenlerin vatandaşın parasını çarçur ederek, kısa ömürlü yol yaptıklarını iddia etti. 

 

Başkan Bayburtlu açıkalamasının devamında; “İlçemiz genelinde birçok mahallemizin ve özellikle grup köy yollarının yapılması için çalışma yaptıklarını söyleyen Vezirköprü ve Samsun Büyükşehir Belediyesi yaptıkları yollarla övünüyorlar. Beton yolun çözüm olmadığını söylememize rağmen rant için ısrarla beton yol yapıldı.

 

Zamanın Başbakanı rahmetli Bülent Ecevit 1977 yılında, o günlerdeki çaresizlik içinde köy yollarımızı KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ ile asfaltlayarak halkımızın kullanımına açmıştır. 

 

Buna rağmen mevcut belediye yöneticileri birilerini zengin etmek için beton yol konusunda ısrar ederek vatandaşımızı zor durumda bırakmışlardır.

 

Mahallelerimizden gelen vatandaşlarımız, yolların kısa süre içerisinde kullanılamaz hale geldiğini ve bu yolları kullanan sürücüler, yolcular için tehlike oluşturduğunu söylüyorlar.

 

Özellikle beton yolların yapımı esnasında altyapıların düzgün hazırlanmayışı ‘Biz yaptık oldu’ zihniyetiyle beraber, göz boyamak için yapıldığını gösteriyor. Mahallerimizde yolların betonları açılmaya ve yarılmaya başlamıştır. Bundan etkilenen vatandaşlarımız şikayet edecek merci de bulamamaktadırlar. 

 

Yolların hızlı şekilde yapılması hepimizin dileğidir, fakat yapılırken uzun ömürlü olması önemlidir. Bununla birlikte yolların yapılmasına harcanan paralar da bu vatandaşın cebinden çıkmaktadır. Vatandaşın parasının göz boyamak maksatlı çarçur edilmesi hiç bir vicdana sığmaz. Yapılan yollar üç günlük değil, yıllar boyu vatandaşa hizmet edebilmek için yapılmalıdır.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bayburtlu, -‘Beton, yol, çözüm, değil!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı