Haber Detayı
06 Kasım 2021 - Cumartesi 09:41 Bu haber 5569 kez okundu
 
Başkan Usta -‘Vezirköprü gençliği sahipsiz bırakılıyor!’
Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor Kulüp Başkanı Ömer Usta, gazetemize açıklamalarda bulundu.
SPOR Haberi
Başkan Usta -‘Vezirköprü gençliği sahipsiz bırakılıyor!’

'Vezirköprü gençliği neden sahipsiz bırakılıyor?' diyen Başkan Usta yaptığı açıklamada " Verilen sözler neden yerine getirilmiyor? Vezirköprülüyüm diyen kurum, kuruluş ve esnaflarımız nerede? İlçe gençliğine yalnızca sahip çıkmak isteyen bizler miyiz?" dedi.

 

Verilen sözlerin tutulmadığına dikkat çeken Usta, açıklamasının devamında; "Öncelikle Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor Kulübünün yönetimini temsil eden Başkan olarak sormak istiyorum; Vezirköprü gençliği neden sahipsiz bırakılıyor? 

 

İlçemizi Samsun Süper Amatör Ligi'nde temsil eden kulübümüzün sporcuları, bu ilçenin bireyleri değil mi? Bizler onlar için en iyisini ve en güzelini yapmaya çalışırken neden yanımızda kimse olmuyor? Neden sahip çıkılmıyor? Verilen sözler neden yerine getirilmiyor? Zor bir süreçte bizler kulüp olarak mücadelemizi gençlerimiz için verirken, bazılarını tenzih ederek söylüyorum. Diğer yandan Vezirköprülüyüm diyen kurum, kuruluş ve  esnaflarımız nerede? İlçe gençliğine yalnızca sahip çıkmak isteyen bizler miyiz? 

 

Tüm kamuoyuna sesleniyorum; Takdir edersiniz ki kulüp yönetmenin belli bir maliyeti ve zorlukları var. Sporcuların lisans işlemleri, malzemeleri ve deplasmana gidişlerdeki araç sorunu hepimizin sorunu değil mi? Yani hep beraber Vezirköprü'müz için bir şeyler yapma gayretinde olmamız gerekmiyor mu? Bizlere kulüp olarak destek olunacağını umut ediyorduk. Geldiğimiz şu anki süreçte ben ve yönetimim çok üzüntülüyüz. Görüyorum ki Vezirköprü'de spora olan bakış açısı hiç de olumlu değil." ifadelerine yer verdi.

 

'BELEDİYE BAŞKANI SÖZÜNÜ TUTMADI!' 

 

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis'ten destek istediğini, önce olumlu karşılandığını ancak gelişme olmadığını söyleyen Usta; "Sizlerle paylaşmak istediğim önemli bir konu daha var. Ben kulübümüzü temsilen Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Sadık Edis ile yanına bizzat giderek kulübümüz için yardım talebinde bulundum. Hatta deplasman maçları için kendisinden araç tahsis edilmesini de  rica ettim. Bana kendisi bir dilekçe ile Belediyeye müracaat etmemi ve bu konunun Belediye Meclis toplantısında dile getirilip bizlere yardımcı olacağını söylemişti. Şu ana kadar hiç bir dönüş yapılmadı. Sonraki süreçte bir dilekçe daha verdik. İlk deplasman maçımıza gitmek için araç tahsis edilmesini istedik. Verdiğimiz ilk dilekçenin meclise dahi gitmediğini öğrendik. Araç tahsisi için verdiğimiz ikinci dilekçemizin de cevabına olumsuz yanıt aldık. İki gün sonra ilk maçımızı deplasmanda Tekkeköy Spor ile oynayacağız. Oraya gideceğiz ve biz ilçemizi temsil ederken ilçemiz ileri gelenleri bizlere destek olmuyor." dedi. 

 

'TAKIMIMIZA GÜVENİYORUZ'

 

Samsun Süper Amatör Ligi'nde mücadele edecek olan Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor Kulüp takımına güvendiklerini söyleyen Usta; "Son olarak şunu söylemek istiyorum. Kulübümüz yönetimi olarak bizler takımımıza güveniyoruz. Onlara elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Verecekleri mücadelede başarı ya da başarısızlıklarının sonuna kadar arkasında olacağız. Bizlerin Vezirköprülü olarak onların her zaman ve her şartta yanlarında olacağımızı bilmenizi isterim. Bu arada kulübümüze maddi anlamda destek olan Vezir Ağaç Orman Ürünleri ile Sarıkaya Mobilya yetkililerine kulüp olarak teşekkür ediyoruz." dedi.

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Osman Kalyoncu - Spor Yazarı
Etiketler: Başkan, Usta, -‘Vezirköprü, gençliği, sahipsiz, bırakılıyor!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı