Haber Detayı
14 Mayıs 2022 - Cumartesi 09:12 Bu haber 4001 kez okundu
 
Başkan Erdem -‘Biz böyle istiyoruz mantığıyla hareket edildiğini görüyoruz!'
Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem, öğretmenevi binası hakkında gazetemize açıklama yaptı.
YEREL Haberi
Başkan Erdem -‘Biz böyle istiyoruz mantığıyla hareket edildiğini görüyoruz!'

Öğretmenevi yeni binası için uygun görülen yerin yanlış olduğunu söyleyen Başkan Erdem; "Maalesef ekonomi ve şehrin canlılığı düşünülmediği gibi plansız ve biz böyle istiyoruz mantığıyla hareket edildiğini görüyoruz." dedi.

 

Resmi bir kurumun merkezden uzaklaştırılmasının yanlış olduğuna dikkat çeken Erdem; "Resmi kurumlar şehir merkezinden uzaklaştıkça şehrin ekonomisi ve canlılığı azalacağını ve esnafımızın alış veriş yapamaz hale geleceğini tahmin edememek ve görememek büyük bir hata olarak açıklanabilir." şeklinde ifade etti.

 

Başkan Erdem açıklamasının devamında; "Şehirleri yönetenler tarafından artık alt yapı, park, bahçe, kaldırım, temizlik sorunlarından ziyade ki bunlar belediyenin asli görevidir, şehrimizin ekonomisini nasıl canlandırırız ve geliştiririz çevre il ve ilçelerde bunun plan ve projeleri yapılıyor ve onun için mücadeleler veriliyor. Maalesef bizde ise ekonomiyi ve şehrin canlılığı düşünülmediği gibi plansız ve biz böyle istiyoruz mantığıyla hareket edildiğini görüyoruz. Kamuya ait olan, şehre hareketlilik kazandıran ve halkın günlük işlerini yaptığı kamu binalarımızın şehrin uzak yerlerine taşımanın planları yapıldığını duyuyoruz, basından okuyoruz. 

 

Bu kurumlar şehir merkezinden uzaklaştıkça şehrin ekonomisi ve canlılığı azalacağını ve esnafımızın alış veriş yapamaz hale geleceğini tahmin edememek ve görememek büyük bir hata olarak açıklanabilir. Bu tamamen yanlıştır. Daha önce pazar yerinin ve akabinde hastanenin şehrin uzak yerlerine yapılması dolayısıyla esnafımızın ne kadar olumsuz etkilendiğini hep birlikte görmüştük. Şimdi özellikle belediye ve bazı kamu binaları şehrin uzak yerlerine giderse esnafımız ve aynı zamanda halkımız çok zor durumda kalacaktır. Çünkü şehrimizin ekonomisini canlandıran ve her anlamda katkı sağlayan esnaftır. Şehri yönetenlerin hedefleri özellikle şehrin ekonomisini düşünme önceliği olmalıdır. Bu doğrultuda projeler yapılmalıdır. 

 

Ayrıca halkımızın da uzaklaşan kamu yerlerine ulaşması ekonomi olarak külfet getirecek, mesafe olarak da yoracak ve zaman kaybı yaşatacaktır. Bu nedenle bu binaların yenilenmesine karşı değiliz, uzak mesafelere yapılmasına karşıyız. Binalarımız elbette yenilensin modern hale getirilsin ama uzaklaşmasın mevcut yerlerine yada şehir merkezi içinde başka uygun yerlere yapılmaları her açıdan düşünüldüğünde daha doğru olacaktır. 

 

Bununla ilgili daha önce ilçemizde hiç yapılmayan istişareler yapılmalı, esnafın ve halkın temsilcisi olan sivil toplum kuruluşlarının da görüşleri alınmalıdır.  Bu şehir bizim, ilçemize sahip çıkmak her anlamda gelişmesine katkıda bulunmak hepimizin görevidir." ifadelerine yer verdi. 
Kaynak: Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Başkan, Erdem, -‘Biz, böyle, istiyoruz, mantığıyla, hareket, edildiğini, görüyoruz!',
Yorumlar
Haber Yazılımı