Haber Detayı
29 Ocak 2021 - Cuma 17:28 Bu haber 11123 kez okundu
 
400 km’lik sınav çilesi!
Ehliyet sınavı için Samsun’a gitmek mecburiyetinde olan adaylar 400 km yol katederek çile çekiyor.
YEREL Haberi
400 km’lik sınav çilesi!

Sürücü Belgesi sınavlarında uygulanan elektronik sınav dönemi, Vezirköprü halkının çilesi haline geldi.

 

Yazılı sınav döneminde binbir zorlukla Vezirköprü ilçesinde yapılmaya başlanan sınavlarda Vezirköprü halkı rahat bir nefes almıştı. 

 

Ancak sınavın elektronik ortama taşınmasıyla birlikte ilçeler için sınava ulaşım çilesi yeniden başladı.

 

ÇARŞAMBA İLÇESİNE DE KURULDU

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliği ile yapılan elektronik sınavlar için oluşturulan merkez Çarşamba ilçesine de kuruldu. İl merkezine uzak olan Vezirköprü ise yine çilesi ile baş başa kaldı.

 

NÜFUS DİKKATE ALINMALI

 

Vezirköprü’nün nüfus yoğunluğu ve sürücü belgesi almak isteyenlerin potansiyeli göz önüne alındığında Samsun’un üçüncü büyük ilçesi Vezirköprü’de de bir sınav merkezi açılması gerekliliği aşikar.

 

Vatandaşlar; “Teknoloji çağında yaşadığımız bu zamanda elektronik sınav için Vezirköprü’ye bir sınıf oluşturulamaması anlaşılır gibi değil.” şeklinde serzenişte bulunuyor.

 

‘400 km YOL ÇİLESİ ÇEKİYORUZ’

 

İlçe merkezine uzak mahallelerde ikamet eden adaylar çile haline gelen sınav için biran önce çözüm bulunmasını bekliyor.

 

İlçeye gelmek için onlarca kilometre yol katettiklerini söyleyen vatandaşlar; “Vezirköprü’ye geliyoruz, bir de Samsun merkeze gitmek için 100 kilometreden fazla yol gidiyoruz. Gidiş - geliş toplamını hesaplarsak 400 km yol katediyoruz. Bazı sınavlar Çarşamba ilçesinde yapılıyor. Buraya gitmemiz gerekirse bu mesafe 500 km’ye yaklaşıyor.” şeklinde ifade ediyorlar.

 

Elektronik Sınav Merkezi’nin Vezirköprü’de de açılması için yetkili mercilerin biran önce harekete geçmesi gerektiğine dikkat çekti. 
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: 400, km’lik, sınav, çilesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı