Haber Detayı
08 Ocak 2022 - Cumartesi 10:57 Bu haber 3479 kez okundu
 
2021'den akıllarda kalanlar
2021 yılı Vezirköprü’de nasıl geçti? İşte 2021'den akıllarda kalanlar...
- Haberi
2021'den akıllarda kalanlar

Vezirköprü ilçesinde 2021 yılı çeşitli olaylar yaşandı. Gazetemizde manşet haber olarak yer verdiğimiz akıllarda kalan birçok konuyu sizler için derledik.

 

Eğitim, sağlık, ulaşım, sanayi ve yatırım konularında gelişmelerin yaşandığı 2021 yılını geride bıraktık.

 

Koranavirüsün dünya genelinde etkisini sürdürdüğü 2021 yılı, ekonomik açıdan da vatandaşları zor şartlarda yaşamaya mahkum etti.

 

Birçok yatırımın aksadığı ilçemizde sanayi adımları yine atılamazken, 2021 yılı her alanda çeşitli olaylara sahne oldu.

 

AŞILAMA BAŞLADI

 

 

Türkiye’ye getirilen 3 milyon doz koronavirüs aşısından Samsun’a gönderilenler sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. Vezirköprü ilçesinde de ilk aşı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Osman Karakuş ve doktorlara uygulandı.

 

DOĞRU MU?

 

 

Gazetemizde ‘Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Sinop Bölgesine mi Bağlanıyor?’ başlığıyla gündeme getirdiğimiz konu kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

 

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, gündeme gelen konu ile ilgili orman köylerindeki üretici ve halkın sesine kulak vererek konuyu meclise taşıdı.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na yazılı soru önergesi veren Usta, konuya açıklık getirmesi için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den yazılı cevap istedi.

 

ÇOK RİSKLİ GRUPTAYIZ

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında düzenlenen kabine toplantısı sonrası alınan kararlar kapsamında kademeli normalleşme kararları açıklandı.

 

Açıklanan kararlar risk gruplarına göre uygulamaya konuldu. İller, vaka durumuna göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek gruplarına ayrıldı. Çok yüksek riskli grupta bulunan Samsun için kademeli normalleşme kararları uygulanırken, Vezirköprü de bu uygulamadan nasibini aldı.

 

VEZİRKÖPRÜ - HAVZA KARAYOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

 

 

2021 yılının en sevindirici haberi ise; Vezirköprü’nün kronik sorunu haline gelen Havza karayolunda çalışmaların başlaması oldu.

 

Havza ilçesi tarafından başlanan yol yapım çalışmasının 900 gün içerisinde bitirileceği bildirildi.

 

SONUNDA SATILDI

 

 

Vezirköprü ilçesinde ruhsatlı olarak üretilen tonlarca kenevir, özel bir şirketin paraları ödememesi nedeniyle iki yıldır üreticinin elinde kalmıştı. 

 

Narlısaray Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin özel bir şirketle yeniden anlaşma sağlaması üzerine sevkiyat başladı.

 

4,5 MİLYON ÖDEYECEK

 

 

Vakıflar Genel Müdürlüğünün Taşhan Yangını hakkında Vezirköprü Belediyesine açtığı dava sonuçlandı. 

 

5 yıl süren dava sonucunda Vezirköprü Belediyesinin yaklaşık 4,5 milyon lira ödeyeceği bildirildi.

 

45 MİLYONLUK YATIRIM AHIR OLDU

 

 

2017 yılında inşaatına başlanan ve yüklenici firma tarafından iflas gerekçesi ile yarım kalan Kunduz Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi Projesinin inşaatı ahır olarak kullanıldı.

 

Gazetemiz haberinden sonra Yetkililerin yaptığı inceleme sonrası ahır olarak kullanan vatandaş inşaat alanından çıkarıldı ve alan korumaya alındı.

 

AKŞENER VEZİRKÖPRÜ’DE

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun ziyaretinde Vezirköprü’yü es geçmedi.

 

Vezirköprü yeni Saat Kulesi alanında Vezirköprülüler ile bir araya gelen Akşener’i İYİ Parti ve CHP Vezirköprü ilçe teşkilatları ile vatandaşlar karşıladı. Davul zurna ile coşkuyla karşılanan Akşener, halka mahcup olmamak için çalıştıklarını, arkadaşlarıyla birlikte geçen yıl başladıkları ziyaretleri sürdürdüklerini söyledi. 

 

‘BELEDİYE TAŞLANDI’

 

 

2021 yılında şüphesiz en çok akıllarda kalan ve ülke gündeminde de geniş yer bulan olaylar Arazi Toplulaştırma konusunda yaşandı. 

 

Arazi Toplulaştırmasına karşı çıkan ve Vezirköprü Belediyesinden konu hakkında destek isteyen Adatepe Mahallesi halkı eylem yaptı. 

 

Taleplerine karşılık bulamayan vatandaşlar, arazi toplulaştırma projesini istemediklerini ve durdurulması gerektiğini söyledi. Karşılarında muhatap bulamayan Adatepe halkı, önce polisle arbede yaşadı ve banklardaki tahta parçalarını sökerek belediye binasına attılar.

 

Binanın camlarının kırıldığı olay, Polis ekiplerinin müdahalesi sonucu durduruldu. Çok sayıda asker ve polis ekibinin güvenlik önlemi aldığı alanda vatandaşlar eylemini sürdürdü. 

 

Yaklaşık 7 saat süren olay sonrasında greyderlerin arazideki çalışmasının durdurulduğu bilgisi alınması üzerine kalabalık dağıtılarak yol trafiğe açıldı. Çıkan olaylarda polis ekipleri halka müdahale etmek zorunda kaldı.

 

TOP GENEL MÜDÜRLÜKTE

 

 

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Fişekçi ve Odanın Meclis Başkanı Bekir Karadaş’ın öncülüğünde Hatay, Adana ve Mersin illerine düzenlenen iş ve şehir gezisi sırasında Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ile bir toplantı yapıldı.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Hatay’da gerçekleştirdiği bir toplantı sırasında Vezirköprü heyeti de görüşme fırsatı buldu. Başkan Fişekçi, Meclis Başkanı Bekir Karadaş ve Özlem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hayati Ağca ile bir araya gelen Ersoy’dan, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak otel projesinin gündeme alınması istendi.

 

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Hayati Ağca’nın “Otel arsasını Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı alsın, oteli Vakıflar Genel Müdürlüğü yapsın.” önerisi üzerine konuşan Başkan Fişekci; “Vakıflar Genel Müdürümüz oteli yapacağının sözünü verirse Ticaret Odası olarak arsa almaya hazırız.” dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: 2021'den, akıllarda, kalanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı