Yazı Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 18:04 Bu yazı 582 kez okundu
 
TESİS KİM İÇİN YAPILDI BİLEN VARMI?
Osman Kalyoncu / Spor Yazarı
chozay@gmail.com
 
 

Yaklaşık olarak yapımına bir yıl önce başlanıp ve yapımı geçen yıl sonuna doğru biten tesisin kime yapıldığı merak konusu.


İlk olarak Vezirköprü Belediye Spor eski başkanı Bünyamin Başar’ın, Ak Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın ilçemize yaptığı ziyarette kulüp için kendisinden tesis yapılması yönünde talebi olmuştu. Sayın milletvekili de kendisine bakarız dedikten sonra ki geçen süreçte, Samsun Büyükşehir Belediyesinde alınan kararla Vabartum’un arkasında ki eski itfaiye yerine tesis yapılmasına karar verilmişti. Nihayetinde 50 yıllık kulübün bir tesisi olma yolunda ilk adımlar da atılarak Vezirköprü Belediye Başkanı Sayın İbrahim Sadık Edis çalışmaları başlatmıştı.


Yaklaşık olarak 7 aylık bir süreçte tesis tamamlandı. Ancak şu anda biten tesisin ne olacağı konuşuluyor. Spor severler bizlere de bu konuda sorular yönelterek Spor Tesisi’nin neden Vezirköprü Belediyespor’a verilmediği soruluyor. Bitiminden bu zamana kadar kesin bir açıklama yapılmazken, bazı söylentiler çıktı. Tesisin Okçuluk ve güreş komleksi olacağı ve bir kısmının da kullanması için Vezirköprü Belediyespor’a verileceği yönünde duyumlar var. Oysa ki dönemin kulüp başkanı Bünyamin Başar bu tesis için mücadele vererek Vezirköprü Belediyespor’a yapılıp tahsis edilmesi yönünde idi. Gelinen bu noktada Vezirköprü spor kamuoyu tesisin kime verileceği ve ne amaçla kullanılacağını beklemektedir. 


Sezonun başlayacağı bu süreçte neden bekletildiği merak konusu. Oysa yetkililerin bir an önce bitirilmiş olan tesisin gerçek sahiplerine verilmesi yönünde. Spor camiasına kazandırılması için yapılmadı mı? Yoksa farklı bir amaç için mi kullanılacak? Neden ve neyi bekliyoruz? Yıllardır özlemini çektiğimiz spor tesisinin bir an önce ne yapılacağı konusunda açıklama yapılarak beklentilere cevap verilmesini umuyoruz.

 

 
Etiketler: TESİS, KİM, İÇİN, YAPILDI, BİLEN, VARMI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı