Yazı Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 17:17 Bu yazı 483 kez okundu
 
SPOR’DA BİRLİK VE BERABERLİK
Osman Kalyoncu / Spor Yazarı
chozay@gmail.com
 
 

Sporda birlik ve beraberlik içerisinde olmanın toplumlara olan faydalarından bahsetmek istiyorum.


Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki; Spor barış ve kardeşliğin geliştiği, insanların sağlıklı yaşamasına yardımcı olduğu en büyük faaliyetlerindendir. Sağlığımıza olan etkisinin yanı sıra birleştirici özelliğini de doğru kullanmalıyız.


Toplum içindeki bireylerin bir araya gelerek oluşturdukları kulüplere şöyle bir bakacak olursak, farklı kesimlerden, farklı görüş ve düşüncelerle bir araya gelen insanlar topluluğunu bir arada görmek mümkündür. Kulüp yöneticilerinden alın da, sporcusu, teknik heyeti, sağlıkçısı, malzemecisi, taraftarı ve bir sürü gönül vereni ile birlikte tek çatı altında bütünleştirmeye çok güzel bir örnek olmaktadır. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun, barışın ve kardeşliğin geliştiği, birleştirici olan sosyal bir etkinliktir.


Birlik ve beraberliğe, barış ve huzura ihtiyacımız olduğu şu günlerde toplumda yaşayan bizlerin çok hassas davranması gerekiyor. Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, birliğimizi ve dirliğimizi bozacak her türlü söylem ve hareketlerden kaçınmamız gerekiyor.


Nasıl ki aile içerisindeki bir ayrıştırma ve huzursuzluk o aile birliğinin yıkılmasına vesile oluyorsa, toplum içinde aynı ayrıştırmalar da toplumların zamanla yok olmasına neden olmaktadır. 


Yapmamız gereken karşılıklı anlayış, saygı sevgi çerçevesinde birlik olmak, aynı gaye ve amaçlar uğrunda mücadele vermektir. Siyasi görüşü ne olursa olsun, milli duygular ile hareket etmeliyiz. Spor kulüpleri ve onun birleştirici gücünün başarıya ulaştığını günümüzde çok net olarak görmekte ve yaşamaktayız. 


Gün birlik ve beraberlik günüdür. Her zamankinden daha çok huzura ve barışa ihtiyacımız olduğu bu günlerde her şeyi bir kenara bırakmalı ve birlikte olmalıyız. Bunun en güzel örneği de spor camiasındaki oluşumlarda görebiliriz.

 

 
Etiketler: SPOR’DA, BİRLİK, VE, BERABERLİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı