Yazı Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 17:58 Bu yazı 423 kez okundu
 
İLÇE SPORUNDA GÜZEL BAŞARILAR
Osman Kalyoncu / Spor Yazarı
chozay@gmail.com
 
 

Vezirköprülü İlçemizde son dönemlerde spor adına umut vadeden sevindirici gelişmeler yaşanıyor.


Geçen haftaki köşe yazımda yer verdiğim ve ilçemizi gururlandırarak temsil eden Milli Eğitim takımımızın Türkiye Öğretmenler Futsal Şampiyonasında Türkiye 4.olmasını paylaşmıştım. Bu hafta da spor adına sevindirici gelişmeler devam ediyor. 


Güreşte Samsun’ da yapılan büyükler ve U23 Türkiye şampiyonası ön eleme müsabakalarında büyükler 74.kg da Mustafa Kavak il 3.sü ve aynı sporcumuz U23 74.kg da ise il 2.si olmuştur. Yine aynı elemelerdeki bir başka güreşçimiz Mehmet Ali Bıyık ise Grekoremen stil 55.kg da büyükler il 2.si, Grekoremen il 1.si ve serbest stilde U23 il 3.sü olarak Ankara’ da yapılacak olan Türkiye şampiyonasında ilçemizi temsil edecek sporcularımız olmuşlardır.


Futbolda ise Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor Kulübü U15 takımında futbol oynayan Mertcan Ünver, Samsun’da yapılan Milli Takım seçmelerine çağırılarak ilçemizi gururlandırmıştır. Bir diğer gelişme ise Vezirköprü Belediye Spor U19 futbol takımının yer aldığı 1.Amatörde gösterdiği başarı ve ligdeki liderliği, gerek kulübü gerek ise Vezirköprü sporu adına umut verici gelişmedir.
Bir başka anlamlı gelişme ise Vezirköprü hakemliği ile ilgili. Yıllardır Vezirköprü İlçesinde futbol ve futsal hakemliği konusundaki büyük bir eksiklik yaşanmaktaydı. Ancak son gelişmelerle bunu da ilçe olarak aşmak üzereyiz. Vezirköprü’de yıllarca top oynamış sporcu arkadaşlarımız kanayan bu yaraya el atarak bunu da başarmışlardır.


Samsun’da yapılan hakemlik kursuna katılan sporcularımızdan Hasan Osman, İrfan Barış Yolcu ve Sefa Adayın ilçemizi en güzel şekilde temsil ederek hakemlik kursunu başarıyla tamamlamışlardır.


Bütün bunlara paralel olarak gerek sporcularımız gerek kulüplerimiz ve gerekse kulüp yöneticilerimizin bu başarılarda birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek büyük bir kararlılıkla çalışmalarına devam etmektedir. Tek amacı geleceğimizin teminatı gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılıp, topluma yararlı bireyler yetiştirmek olduğunun bilinci ile üstüne düşeni imkanlar ölçüsünde yapmaktadırlar. Türlü zorluklar ve imkânsızlıklarla mücadele verirken Vezirköprülü sporseverler olarak onları yalnız bırakmamamız gerekiyor.


Görüyoruz ki bu kulüplerimize vereceğimiz imkân ve olanakların yanı sıra maddi anlamda da yapacağımız katkıların çok büyük bir faydası olacağı aşikârdır. Yeter ki inanarak ve isteyerek gençlerimizin elinden tutalım. Onlara yol gösterelim. İşte o zaman çok daha büyük başarılara ve Vezirköprü halkı olarak bizleri gururlandıracak ilçemizi tanıtacak başarılı sporcular yetiştirmiş olalım.

 
Etiketler: İLÇE, SPORUNDA, GÜZEL, BAŞARILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı