Yazı Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 16:56 Bu yazı 244 kez okundu
 
BEN SPORSEVER OLARAK
Osman Kalyoncu / Spor Yazarı
chozay@gmail.com
 
 

Değerli okuyucularımız. Ben bir sporsever ve gazeteci olarak, Sporun insan yaşamındaki yeri ve önemi hakkında yazılar yazarak toplumumuzu bilinçlendirme ve gençliğimizi geliştirme gayreti içerisindeyim.


Hedefimde spor adına geleceğimizin teminatı gençlerimize güzel bir miras bırakmak olmuştur. Yazılarımda şahsiyet ya da kurumları hedef almadım, almam da. Siyasi olarak da asla yaklaşım göstermedim, göstermem de. Benim için önemli olan kişilerin ya da kurumların spor anlayışı ve bakış açısıdır. Ancak spor kamuoyunu ilgilendiren konularda görünen eksiklikleri de dile getirmeden yapamam. Mesleğime olan saygınlığım ve gençlerimize olan borcumu ödemek isterim. Eleştirilere yapıcı olmak kaydı ile açığım. Görüyorum ki son zamanlarda yazdığım yazılar birilerini rahatsız etmektedir. Ben ve gazetem tarafsızlık ilkesi ve bilinci ile hareket etmekteyiz. Kaldı ki sporun ne siyasetii ne de çıkarı ve menfaati olur. Spor gönül işidir. Amacı insan sağlığı ve topluma yararlı bireyler yetiştirmektir. Sosyalleşip kendimizi ilçe olarak geliştirmemiz gerekliliğini de vurgulamak istiyorum. Bizler toplumu idare eden yöneticiler ve bireyler olarak öncelikle kendimizi eleştirmeli, sonrasında eksiklik görülen konularda karşılıklı konuşarak istişareler yapmalıyız.


Ben bir sporsever ve spor yazarı olarak ilgi alanım spor konusunda ilçemiz adına gerekli olan eksiklikleri dile getirmek mecburiyetindeyim. Bunu yaparken de hiç bir menfaat gözetmeksizin yapmam gerektiği bilincindeyim. İlçemizin sportif faaliyetlerde başarılı olacağı inancındayım. Genç bir nüfusa sahibiz. Eğer ki bu gençliğin elinden tutar isek onların geleceğine bir dokunuşta bizler yapmış oluruz. Kötü alışkanlıklarından uzaklaştırıp, sosyal olmalarını sağlayarak kendilerine olan öz güvenini geliştirerek toplumumuza birer faydalı bireyler kazandırmamıza vesile oluruz. Bu da bireyler olarak toplumsal bir görev olduğunu ve bu görevi de layıkı ile yerine getirmenin mutluluğunu yaşamamıza vesile olur diye düşünüyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde bunu başaracak güçteyiz. Konumuz sadece spor ve sporcu yetiştirmek değil midir? İmkanlar ölçüsünde birbirimize kucak açmalı, istişareler yapmalı ve gerekli atılımları yapmalıyız. Buna engel ne olabilir ki? 


Yeter ki isteyelim. Öncelikle tesisleşelim. Gerekli kurum ve kuruluşların bu tesisleşmede öncü olmazsa olmazıdır. Sonrasında gerekli kişilerin de bu işe gönül vererek katkı sağlayacağından şüphem yok. Gençlerimize inanalım. Onlara bu fırsatı verelim. Ben inanıyorum ki onlar da bu imkanları en iyi şekilde değerlendireceklerdir. Son dönemlerde ilçemiz spor adına yapılan yarışma ve müsabakalarda adından söz ettirmektedir. Bunu daha da geliştirmek elimizde. Öncümüz ilçe mülki amirleri ve idarecileridir. Onları da bu konuda yapılması gerekenleri yapmaya davet ediyorum. 


Asla şahsi ve siyasi düşünmeden, tamamen geleceğimizin teminatı gençlerimize sahip çıkalım. Bu ilçe hepimizin. Yetiştireceğimiz başarılı gençlik ile gurur duymak istiyorsak elimizi taşın altına koyalım. Bırakalım seni beni onu. Biz olalım. Hepimiz olalım. Birlikten kuvvet doğar mantığı ile hareket edelim. Başka memleket yok. Başka millet yok. Biz varız. Haydi Vezirköprülüyüm diyen herkes gün birlik ve beraberlik olma zamanı. Spor neye yarayacak. Ne olacak. Boş işler bu işler. Zihniyetinden kendimizi arındıralım.
Değerli okuyucularımız, diyeceğim o ki; ben spor konusunda yine gerekli gördüğüm konularda sizlere yazılarımı yazmaya devam edeceğim. Başarı ve başarısızlık hepimizin. Sevinçleri de üzüntüleri de birlikte paylaşacağız. Yapılanları da, yapılmayanları da dile getirmeye devam edeceğiz.


Gazetem ve kendi adıma siz değerli okuyucularıma saygılar sunuyorum.

 
Etiketler: BEN, SPORSEVER, OLARAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı