Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 10:50 Bu haber 2984 kez okundu
 
Ziraat Odalarından Devlete Tam Destek
İlkadım Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, "Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şeklide mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız" dedi.
YEREL Haberi
Ziraat Odalarından Devlete Tam Destek

Samsun Ziraat Odaları Başkanları, Vezirköprü Ziraat Odası Başkanlığı'nda bir araya gelerek, Bahar Kalkanı Harekatı'na destek verdiklerini açıkladı. 81 ilde  30'a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu ile eş zamanlı gerçekleştirilen basın açıklamasına, İlkadım Ziraat Odası ve İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hasan Tütüncü, Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Asarcık Ziraat Odası Başkanı İbrahim Cengiz Koç, Kavak Ziraat Odası Başkanı Süleyman Aslankaya, Yakakent Ziraat Odası Başkanı Şenol Acar, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Ondokuzmayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş katıldı. 

 

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ


Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, “Başta Genel Başkanımız Sayın Ş. Şemsi Bayraktar Bey’in 4 milyon çiftçimiz ile birlikte devletimizin yanında olduğu açıklaması her zamanki gibi milli meselelerde devletimizin yanında olması ziraat odaları başkanları olarak bizleri gurur duymamızı sağlamıştır, bizde Vezirköprü Ziraat Odası olarak yönetimimiz, meclisimiz ve çiftçilerimizle birlikte devletimizin ve genel başkanımızın emrindeyiz” diye konuştu.

 

HAİN SALDIRIYA ORTAK TEPKİ


Samsun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu adına basın açıklamasını okuyan İlkadım Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, "Şu an 81 İlde Türkiye’nin önde gelen 30'a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de İdlib'de gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağolsun. Askerlerimiz İdlib'de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye'de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine,dünya sessiz kaldı. Türkiye’ nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa ,ne yazık ki,pek çok ülkede karşılık görmedi" ifadelerini kullandı.

 

HER TÜRLÜ ZORLUĞU AŞMASINI BİLİRİZ


Türkiye'nin terör örgütlerine her zaman en güçlü cevabı verdiğini kaydeden Başkan Tütüncü, "Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürülüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehtit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve ordusu bugüne kadar Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. Bahar Kalkanı Harekatıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milettiz. Mevzu bahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hakeret ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’ nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şeklide mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirlğni muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın."

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Ziraat, Odalarından, Devlete, Tam, Destek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ziraat Odalarından Devlete Tam Destek
Ziraat Odalarından Devlete Tam Destek
Yorumlar
Haber Yazılımı