Haber Detayı
22 Ağustos 2020 - Cumartesi 09:55 Bu haber 44623 kez okundu
 
YiNE YENi YENiDEN
Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor kulübü başkanı Ömer Usta açıklamalarda bulundu.
SPOR Haberi
YiNE YENi YENiDEN

Samsun 1.Amatör ligi 2019-2020 futbol sezonunun 6.hafta sonunda yaşanan virüs salgını nedeni ile maçların önce iptali ve sonrasında kaldığı yerden tescil edilmesi ile şampiyon olup bir üst lig olan Samsun Süper Amatör ligine çıkan Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor kulübü başkanı Ömer Usta açıklamalarda bulundu. 


Kendisi ile yaptığımız söyleşiye, kulüp olarak slogan haline getirdikleri "YİNE YENİ YENİDEN" diyerek sözlerine başlayan başkan usta şu ifadelere yer verdi.


"Ligi şampiyon olarak tamamlayıp bir üst lige yani Samsun Süper Amatör ligine çıkan ekibimizi bir kez daha tebrik ediyorum. 


ŞAMPİYON SPORCULARA EK 100 PUAN


Bizleri ayrıca çok mutlu eden bir gelişme olması gurur vericidir. Şampiyon olan kulüp sporcularından spor akademisine giriş sınavında ilgili branşlara giren sporcu kardeşlerimize ek olarak Devlet tarafından 100 puan verilmesi bizleri ve sporcularımızı çok mutlu etmiştir. Bu vesile ile bu dönem Ünüversitenin ilgili Akademik bölümlerine girebilmek için katıldıkları sınavlardan aldıkları puanlara ek olarak ilave puan alan 4 sporcumuz bulunmaktadır. Bu Vezirköprü gençliğine sunulmuş bir şanstır.


HER BRANŞA BİR SORUMLU YÖNETİCİ


Kulübümüz bünyesinde ki futbol, güreş, voleybol, okçuluk, basketbol, boks gibi branşlara mutlak suretle yönetim kadromuzdan sorumlular atayarak geliştireceğiz. Bunun için öncelikle üye sayımızı en az 100 kişi olmak kaydıyla sorumlular görevlendireceğiz.


BİR OLALIM, DİRİ OLALIM


Bizler kulüp olarak Vezirköprü gençliğine hizmet verme, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutup, topluma yararlı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. İlçe ve gençlik hepimizin. Ben ya da sen diye bir algımız yok. Biz varız. Kapımızı herkese açtık. Sporu seven her yaştan herkes gelebilir. Gerek futbol oynamak isteyen sporcu kardeşlerimiz, gerekse üye olup yönetime girmek isteyen tüm Vezirköprü halkı bu camiaya katılabilir. Yeterki bir olalım diri olalım.


SÜPER AMATÖRDE BAŞARILI OLMAK İÇİN


Bu yıl mücadele vereceğimiz Samsun Süper Amatör liginde başarılı olmak için tahmini gider bütçemiz 340 bin TL. dir. Bu da üye sayısı ve sponsorlukla olması mümkün olacaktır. Sponsor olacak bir sürü işletmeler olduğu inancındayım. İlçemizde gençliğimize ve geleceğimize yatırım yapacak duyarlı arkadaşlarımız mutlaka vardır. Bütün bunları başarır isek Süper Amatör Liginde başarıyı yakalayabiriz.


ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI VE SEZON AÇILIŞI


Şampiyonluk kutlamasını ve 2020-2021 futbol sezonunu eğer ki bir aksilik olmaz ise 12.09.2020 tarihinde saat 14:00'te yapacağız. Tüm Vezirköprü halkı davetlidir.


Sözlerime son verirken tüm Vezirköprü'de ki kurum, kuruluş ve spor sevdalılarından bu genç kardeşlerimize maddi manevi destek olarak ellerinden tutmalarını istiyorum. Haydi Vezirköprü bir olalım, diri olalım, Vezirköprü'ye yakışır olalım. 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Osman Kalyoncu - Spor Yazarı
Etiketler: YiNE, YENi, YENiDEN,
Yorumlar
Haber Yazılımı