Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 09:32 Bu haber 2652 kez okundu
 
Vezirköprü'nün yardımları Elazığ için yola çıktı
Vezirköprü Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler yola çıktı.
YEREL Haberi
Vezirköprü'nün yardımları Elazığ için yola çıktı

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında depremzedelere yardım amaçlı Vezirköprü ilçesinde de kampanya başlatıldı. Bir hafta süre kampanyada vatandaşlar tarafından Vezirköprü Belediyesine ulaştırılan battaniye, temizlik malzemeleri, gıda ve elektrikli ısıtıcılar kamyona yüklendi. 


Belediye binası önünden depremzedelere gönderilen yardım malzemeleri Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanlarının katılımıyla Elazığ'a uğurlandı.


Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis yaptığı açıklamada; "Depremde mağdur olan insanlarımıza yardımlarımızı topladık. Yerel yönetim olarak bundan sonraki aşamada da yine elimizden geleni yapacağız." dedi.


Nakliyeyi Vezirtrans sağladı


Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında gazetemiz aracılığı ile de yardımların nakliyesini sağlayacağını duyuran Vezirtrans sahibi Metin Uzun, destek sözünü tuttu. Belediye tarafından toplanan yardımlar için şirketinin bir kamyonunu tahsis eden Uzun, "Depremde zarar gören insanlarımıza yardım etmek her insanın vatandaşlık görevidir. Deprem sonrasında da beyan ettiğim gibi yardımların nakliyesini sağladık. Allah depremzedelerimizin yardımcısı olsun." dedi.


Öte yandan Elazığ'a gönderilen yardımların Devlet Malzeme Ofisi depolarında toplandığı ve buradan depremzedelere dağıtımının yapıldığı bildirildi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Vezirköprü'nün, yardımları, Elazığ, için, yola, çıktı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vezirköprü'nün yardımları Elazığ için yola çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı