Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 11:49 Bu haber 5257 kez okundu
 
Vezirköprü Mesleki Eğitim Merkezi Hollanda ve Macaristan'a gidiyor
Mesleki Eğitim Merkezinin 2019 başvuru sürecinde Ulusal Ajans Erasmus Plus kapsamında ‘’Avrupa’da Sanayi ve Hizmet Sektörü Stajı’’ adlı projesi kabul edildi.
EĞİTİM Haberi
Vezirköprü Mesleki Eğitim Merkezi Hollanda ve Macaristan'a gidiyor

Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri 19 Ocak - 01 Şubat tarihleri arasında Moda Tasarımı alanında Hollanda’nın  Roterdam şehrine, Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında ise Macaristan’ın Budapeşte şehrinde staj yapacaklar.

 

Kurum Müdürü  Mustafa Yılmaz, Moda Tasarım öğretmeni İmren Kıvrak ve Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Öğretmeni İlyas Güler, staja gidecek öğrenciler ile birlikte Kaymakam Kudret Kurnaz’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

 

Projenin amacının bölgedeki turizm sektörüne yönelik hizmet ve imalat sektöründe ki işletmelerin verimliliğinin ve rekabet gücünün artırılması olduğunu söyleyen Kurum Müdürü Mustafa Yılmaz; "Amacımız tasarım, üretim ve hizmet sunum işlemlerinde ileri teknolojilerin, yenilikçi uygulamaların hakim kılınması ve bölgesel kalkınmaya katkı sunulmasıdır. Kurumumuzda kayıtlı bulunana giyim üretim teknolojilerinden üç öğrenci Hollanda'ya, yiyecek içecek hazırlama bölümünden dört  öğrenci  ise Macaristan’a gidecek. Öğrencilerimize  kurumumuzun iki öğretmeni refakat edecek." dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Özgür AĞCA
Etiketler: Vezirköprü, Mesleki, Eğitim, Merkezi, Hollanda, ve, Macaristan'a, gidiyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vezirköprü Mesleki Eğitim Merkezi Hollanda ve Macaristan'a gidiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı