Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 17:52 Bu haber 2395 kez okundu
 
Vezirköprü’deki elektrik kesintileri vatandaşı bezdirdi
Vezirköprü ilçesinde yapılan çalışmalar kapsamında planlı olarak uzun süre kesilen elektrik, ısınma sorunu yarattı.
YEREL Haberi
Vezirköprü’deki elektrik kesintileri vatandaşı bezdirdi

Planlı da olsa uzun süre yapılan elektrik kesintileri vatandaşı zor durumda bıraktı.

 

Geçtiğimiz hafta sonu bazı mahallelerde yapılan yaklaşık 8 saatlik elektrik kesintisinden dolayı mağdur olduklarını ifade eden vatandaşlar; “Bu nasıl bir çalışmadır. Kış mevsiminde bu kadar uzun süreli elektrik kesintisi yapılır mı? Elektrik kesildiğinde doğalgaz da devre dışı kalıyor. Hastası olan var. Sürekli elektriğe ihtiyacı olan var. Yapılan bu kesintiler planlı bile olsa süre kısa tutulmalı. Vatandaşı mağdur etmesinler.” şeklinde serzenişte bulunuyorlar.

 

Pazar günü 4 saat kesilecek

 

Yedaş Vezirköprü İşletme Müdürlüğü tarafından 21 Şubat Pazar günü 08.00 – 12.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacağı belirtildi.

 

Yedaş tarafından yapılan bilgilendirmede, “Değerli Müşterimiz ; 21.02.2021 tarihlerinde 08:00 – 12:00 saatleri arasında bölgenizi etkileyen planlı elektrik kesintisi mevcut olup, detaylı bilgiye yedas.com/u/87vtm üzerinden erişebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

 

Kesinti hangi mahallelerde?

 

Yedaş tarafından yapılacak olan kesintinin uygulanacağı mahalleler de internet adresi üzerinden tüketicilerle paylaşıldı.

 

Buna göre, Abdulgani, Adatepe, Akören, Atatürk, Cumhuriyet, Değirmenbaşı, Doyan, Esentepe, Fazılahmet Paşa, Göl, Hıdırlık, Kuruçay, Mehmet Paşa, Nalbantlı, Ortacami, Tabakhane, Taşkale, Tikenli, Yeni, Çakırtaş, Çanaklı, Çayırbaşı ve Çeltek mahallelerine 08.00 – 12.00 saatleri arasında elektrik verilemeyeceği belirtildi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Vezirköprü’deki, elektrik, kesintileri, vatandaşı, bezdirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı