Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 09:18 Bu haber 1562 kez okundu
 
Vezirköprü’de kütüphane konuşmaları
Samsun Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından başlatılan Kütüphane Konuşmaları söyleşileri Vezirköprü ilçesinde düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Vezirköprü’de kütüphane konuşmaları

Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşi programı Vezirköprü Fazıl Ahmet Paşa Halk Kütüphanesinde gerçekleştirildi. 


Kütüphane Müdürü Fahrettin Çakmaklı'nın selamlama konuşmasının ardından program hakkında bilgi veren Samsun Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan İpekdal, Kütüphane Konuşmaları söyleşilerini her hafta dört ayrı noktada yürüttüklerini söyledi. İpekdal; "Yazları turizm, kışları ise kültür etkinlikleri üzerinde çalışıyoruz. Vezirköprü ilçemiz de hem turizm anlamında hem de kültür anlamında en iyi ilçelerimizden biri. Kütüphaneler içerisinde ise tarihi ruhu çok yüksek binası ile en gözde kütüphanelerimizden biridir. Dolayısıyla bu tür etkinliklerde değerli hocalarımızla birlikte bu tür mekanlarda söyleşiler düzenlemek daha etkili oluyor. Samsun'un değerlerini, Samsun'un değerlileri ile buluşturuyoruz. Değerli hocalarımız eğer sadece üniversitelerde öğrencilere ders verirse bu onların yeterince kıymetinin bilinmediği anlamına gelir. Bu yüzden üniversiteye gitmeden de bir öğrencinin hem hocalarımızı tanıması hem de fikirlerinden yararlanması için bu söyleşileri düzenledik." dedi.

İpekdal, talep olması durumunda söyleşilerin devam edeceğini de ekledi.


Konuşmaların sonrasında Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Ünal 'İnanç, Kültür ve Gelenek İlişkisi' konulu sunumunu yaptı. 


Söyleşiye; Samsun Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan İpekdal, Vezirköprü Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, Vezirköprü İlçe Müftüsü Ali Erbaş, din görevlileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. 

 

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Fatih YÜKSEL
Etiketler: Vezirköprü’de, kütüphane, konuşmaları,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vezirköprü’de kütüphane konuşmaları
Vezirköprü’de kütüphane konuşmaları
Vezirköprü’de kütüphane konuşmaları
Vezirköprü’de kütüphane konuşmaları
Yorumlar
Haber Yazılımı