Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 11:14 Bu haber 4028 kez okundu
 
Vezirköprü'de çiftçiye çile çektiriliyor
Vezirköprü Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde yaşanan sıkıntılar bitmek bilmiyor.
YEREL Haberi
Vezirköprü'de çiftçiye çile çektiriliyor

10 bin çiftçinin faaliyet gösterdiği Vezirköprü’de, Tarım ve Orman İlçe binasının fiziki yetersizliği ve personel eksikliği çiftçilere adeta çile çektiriyor. 


Uzun süredir yapımı gerçekleştirilemeyen Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yeni binası ile ilgili de hiçbir olumlu gelişme gözükmüyor.
Samsun’un üçüncü büyük ilçesi Vezirköprü’nün, her konuda olduğu gibi Tarım ve Hayvancılık alanında da ilde göz ardı edildiği ve mahrum bırakıldığı bir gerçek.


Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü eski binasının yıkılmasıyla birlikte Valilik talimatı ile Belediye’ye ait binada hizmet vermeye çalışan kurum, geniş ve ulaşımı kolay bir mekan için defalarca İl Müdürlüğüne ve Bakanlığa yapılan yazışmalardan olumlu cevap alamamıştı.


‘SESİMİZİ KİM DUYACAKSA DUYSUN’


Çiftçiler; “Vezirköprü Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü’nün yeni binasının yapılacağı konusunda bütün umutlarımız tükendi. En azından Vezirköprü çiftçisine yakışan fiziki ortamı geniş ve rahat bir binada hizmet almamız bizim en doğal hakkımız. Diğer yandan 10 bin çiftçisi bulunan bir ilçenin kurumunda yeterli personel olmayışı bizlere göz göre çile ve işkence çektiriliyor demektir. Sesimizi kim duyacaksa artık duysun! Sorunumuzu kim çözecekse çözsün!” şeklinde ifade ediyor. 


KELEŞ’ten MÜJDE


Gazetemizin baskısı sırasında Genel Yayın Yönetmenimiz Hayati Ağca’yı arayan Cumhurbaşkanlığı’nda Mevzuat Daire Başkanı Bekir Keleş, Vezirköprü çiftçisine müjde verdi. 


Keleş, yıkımı yapıldıktan sonra mülkiyeti belediyeye ait yerde hizmet vermeye çalışan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yeni bir yere taşınması için bakanlıktan izin çıktığını söyledi. Keleş; “Çiftçimize hayırlı olsun.” dedi. 

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Vezirköprü'de, çiftçiye, çile, çektiriliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı