Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 16:20 Bu haber 2690 kez okundu
 
Vezirköprü'de bin 588 öğrenci taranacak
Cumhurbaşkanlığı eylem planında yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Vezirköprü'de bin 588 öğrenci taranacak.
YEREL Haberi
Vezirköprü'de bin 588 öğrenci taranacak

81 ilde ve 1003 İlçede ilkokul 3. Sınıf öğrencilerine yönelik  sportif yetenek  taraması kapsamında; çocuk ve gençleri sporla tanıştırmak, sporu geniş kitlelere yaymak, spor kültürü yerleştirmek, sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmek, onları spor branşlarına yönlendirerek üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Projenin 3.yılında Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz ve Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu başkanlığında  detaylı toplantı yapıldı. 

 

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu; "İki bakanımız Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme değerlendirme projesini yakından takip ediyor. Vezirköprü'de bin 588  üçüncü sınıf öğrencimize sportif yetenek taraması gerçekleştirilecek." dedi.

 

Kasapoğlu; "Yüzme bilmeyen kalmasın  projesinde de Samsun' da Vezirköprü olarak 1. Sıradasınız." dedi. Bu kapsamda  Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz' a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan'a, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar'a ve bu iş birliğinde emeği gecen herkese teşekkür etti. Tüm Projelerde Okul idarecilerinin, Öğretmenlerin, Velilerin gençlerin geleceği için yapılan bu projelerde daha duyarlı olması gerektiğini söyledi.

 

Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz; "Vezirköprü'de Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetlere yoğun ilgi var. Tüm projelerde olduğu gibi 3.sınıflar yetenek taraması ve Spora Yönlendirme projesinde de kurumlarımızla birlikte işbirliği içinde tüm öğrencilerimizin katılımı sağlayacağız." dedi.

 

Kurnaz; "Gençlerimiz tüm spor kurslarına talepte bulunuyor, Türkiye Şampiyonalarında madalya kazanmaya başladılar ve gençlerimizin her zaman yanındayız". diyerek sözlerini tamamladı.

 

Vezirköprü'de  gerçekleşen toplantıya Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Celalattin Kapçak, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet  Demircan,  Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar katıldı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Vezirköprü'de, bin, 588, öğrenci, taranacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vezirköprü'de bin 588 öğrenci taranacak
Yorumlar
Haber Yazılımı