Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 17:48 Bu haber 3334 kez okundu
 
Vezirköprü Belediyespor yemekte buluşturdu
Vezirköprü Belediyespor yönetimi protokol ile yemekte bir araya geldi.
YEREL Haberi
Vezirköprü Belediyespor yemekte buluşturdu

Butik Otel Restoranda düzenlenen yemekte Kulüp Başkanı Onur Karakuş, Vezirköprü Belediyespor'un durumu hakkında bilgi verdi. Sonrasında sırası ile konuşan katılımcılar birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

İşte o konuşmalardan öne çıkanlar

 

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis;

 

Bu takım hepimizin, sahip çıkmamız gerekiyor. Adının belediyespor olmasından dolayı farklı bir izlenim ortaya çıkıyor. Ama adı belediyespor da olsa Vezirköprü Spor da olsa sahip çıkmamız gerekiyor. Hepimizin omuz vermesiyle yürüyecektir. Bundan önce görev yapmış tüm başkan ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Bu bir gönül işidir, zaman işidir. Biz de belediye olarak Vezirköprü Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünü kurduk. Son işlemlerini yapıyoruz. Güreş, binicilik, geleneksel okçuluk gibi birçok branşı kapsayacak.

 

Vezirağaç A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Kenan Özer;

 

Vezirköprü'de geniş katılımlı bir heyecan göremiyorum. Ancak elimizden geldiğince Vezirköprü Belediyespor Kulübünün her zaman yanında olduk. Ama bu sadece Vezirağaç ile olmaz. Sporun tabana yayılması için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Bir de ilçede bölünmeler yaşanıyor. Sanki bu takımla abad olmuşuz gibi yeni bir takım ortaya çıktı. Bu bölünmeleri toplum önderlerinin önlemesi birlik ve beraberliği sağlaması gerekiyor.

 

Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt;

 

Sporun siyaseti olmaz. Biz burada Vezirköprülü bir kardeşiniz olarak buradayız. İlçedeki bu bölünmelerle ilgili rahatsızlık yaşıyoruz. Vezirköprü Belediyespor bir markadır, ilçemizin değeridir. Biz buna sahip çıkmamız gerekirken ikinci bir kulüp ortaya çıktı. Eğer tek bir kulüp ile devam edersek başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Herkesin bu konuyu bir kez daha düşünmesini öneriyorum. Biz siyasi olarak da yapmamız gereken bir şey varsa yaparız. Her zaman Vezirköprü Belediyespor'un yanındayız.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şakir Demirkan;

 

İlçede hepimiz belli bir makam ve mevkideyiz. Bu makam ve mevkilerde bulunanlar geçicidir. Hepimiz arkadaşız, dostuz. Bu toplantıyı ne kadar geniş tutarsanız tutun, davetiye dağıtılacak kişi sayısı 100'ü geçmez. Bu 100 kişi öyle bir kişi ki, Vezirköprü'de ne yapılırsa yapılsın bu kişilere gidiyor. Okul, cami, yurt yardımlarında hep bu 100 kişi ön planda. Tabi bu kişiler yardımcı olmaya çalışıyor ama taşıma su ile değirmen dönmüyor. Eğer sabit bir gelir ile masraflar karşılanabilirse diğer masraflarda da esnaf olarak yardımcı olunur. Burada Sayın Belediye Başkanından ricam; basında ve konuşmalarında izliyoruz, Vezirköprü'de bazı yatırımlar söz konusu. Düğün Salonu, Vezir Oteli, Otopark gibi. Eğer bunlar gibi sürekli gelir sağlayacaklardan bir tanesi belediyespora tahsis edilirse ancak yürüyebilir.

 

Konuşmaların sonrasında yemek ikramında bulunuldu. Yemeğe Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis, Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şakir Demirkan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Şahin, Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Ercan Coşkun, Bakkallar Odası Başkanı Ümit Çörüş,  Vezirağaç A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Kenan Özer, Vezirköprü Belediyespor Kulüp Başkanı Onur Karakuş ve yönetimi katıldı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Vezirköprü, Belediyespor, yemekte, buluşturdu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vezirköprü Belediyespor yemekte buluşturdu
Vezirköprü Belediyespor yemekte buluşturdu
Vezirköprü Belediyespor yemekte buluşturdu
Vezirköprü Belediyespor yemekte buluşturdu
Vezirköprü Belediyespor yemekte buluşturdu
Vezirköprü Belediyespor yemekte buluşturdu
Yorumlar
Haber Yazılımı