Haber Detayı
29 Ocak 2020 - Çarşamba 17:54 Bu haber 2699 kez okundu
 
Vezirköprü Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu depremzedeleri unutmadı
Elazığ ve Malatya çevresinde meydana gelen deprem nedeniyle ülke genelinde başlatılan yardım kampanyalarına Vezirköprü Adliyesi ve Vezirköprü M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan personel ile hükümlü ve tutuklular da duyarsız kalmadı.
YEREL Haberi
Vezirköprü Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu depremzedeleri unutmadı

Cezaevindeki hükümlü ve tutuklular, Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere yardımcı olmak istediklerini belirterek kampanyaya katılmak istediklerini kurum idaresine bildirdi. Bazı hükümlü ve tutuklular ise deprem bölgesinde mağdur olan vatandaşların ısınması için şahsi battaniyelerini depremzedelere göndermek üzere “Acınız Acımızdır.” şeklinde not yazarak idareye teslim etti.

 

Hükümlü ve tutukluların büyük bir kısmının da maddi yardımda bulunduğu bildirilirken Vezirköprü Adliyesinde görev yapan Hakim, Cumhuriyet Savcısı ve adliye personeli ile Cezaevi kurum personeli, hükümlü ve tutuklulardan toplanan maddi yardımların kurum idaresi tarafından Türk Kızılayı banka hesabına havale edildiği belirtildi.

 

Vezirköprü Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu personeli ile hükümlü ve tutukluların bu duyarlı davranışlarından dolayı memnuniyetini dile getiren Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Çakmak; "Maddi yardımlar depremzedelerimizin ihtiyaçlarına bir nebze olsun çare olacak. Vezirköprü’den 613 km öteye kardeşinin ısınması için battaniye göndermek örnek bir davranış. Sorumlu davranışlarından dolayı tüm yardımseverlere teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Vezirköprü, Adliyesi, ve, Ceza, İnfaz, Kurumu, depremzedeleri, unutmadı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vezirköprü Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu depremzedeleri unutmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı