Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 11:32 Bu haber 1999 kez okundu
 
Vali Kaymak’tan ÖZLEM’e Tesekkür
Samsun Valisi Osman Kaymak, Milli Mücadele’nin 100. yılı kapsamında kentte düzenlenen etkinliklerin tanıtımına katkı sunan Özlem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hayati Ağca’ya teşekkür belgesi verdi.
GÜNCEL Haberi
Vali Kaymak’tan ÖZLEM’e Tesekkür

Samsun Valisi Osman Kaymak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100. yılı kapsamında kentte düzenlenen etkinliklerin tanıtımına katkı sunan Vezirköprü Özlem Gazetesi ve Samsun’daki diğer basın kuruluşlarına teşekkür belgesi takdim etti.


Kaymak, Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Samsun’un tarihi bir döneme şahitlik ettiğini belirtti.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele’yi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığına işaret eden Kaymak, bu tarihi dönüm noktasının 100. yılı dolayısıyla kentte pek çok etkinlik düzenlendiğini vurguladı.


Etkinliklerin yıl sonuna kadar süreceğini aktaran Kaymak, “Özellikle 19 Mayıs günü yapılan etkinliklerle coşku doruğa ulaşmış oldu. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız ve siyasi parti liderlerinin Samsun’a gelerek ortak resim vermeleri gerçekten 100. yıla uygun çok anlamlı bir görüntü oldu. Bu, Samsun’un tanıtımına katkı oldu.” dedi.


Konuşmasının ardından Vali Kaymak, Özlem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hayati Ağca ve diğer basın kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür belgelerini verdi

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Kaymak’tan, ÖZLEM’e, Tesekkür,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Kaymak’tan ÖZLEM’e Tesekkür
Yorumlar
Haber Yazılımı