Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 12:34 Bu haber 10237 kez okundu
 
Tekstil Fabrikaları Gidiyor mu?
Vezirköprü’de yüzlerce kişiye ekmek kapısı olan tekstil fabrikalarının durumunu yatırımcısına sorduk.
YEREL Haberi
Tekstil Fabrikaları Gidiyor mu?

Vezirköprü ilçesinde yüzlerce kişiye istihdam sağlayan tekstil fabrikaları, yer sorunu yüzünden ilçeden ayrılmanın eşiğine geldi.


Ünlü giyim firmalarından aldıkları siparişleri Vezirköprü ilçesindeki tesislerinde üreten tekstil fabrikaları, entegre tesislerini çalıştırmakta zorlanıyor. İlçenin çeşitli yerlerine tesislerinin bölümlerini kurarak üretimlerini devam ettirmeye çalışan Zafer Moda Tekstil A.Ş. ise bunlardan sadece bir tanesi.


‘Yer gösterilse 500 kişiyi istihdam edeceğiz’


Üretimlerini tek tesis içerisinde devam ettirmek için yer arayışı içerisinde olduklarını belirten Zafer Moda Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Kılıç, ilçede 3 bin metrekare kapalı alan gösterildiği takdirde şuan da 200 olan işçi kapasitelerini 500’e çıkartacaklarını söyledi.


‘Seçimden önce söz aldık’


Vezirköprü’de üretimlerini devam ettirmek için Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis ile  yerel seçimler öncesinde görüştüklerini söyleyen Kılıç; “Seçim öncesinde yer sorununun çözüleceğine dair söz verildi. Ancak seçimlerin üzerinden aylar geçmesine rağmen hiç bir gelişme olmadı.” dedi.


‘Havza’dan davet var’


Vezirköprü’deki yer sorunu yüzünden fabrikayı taşıyacak duruma geldiklerini belirten Kılıç, “Havza Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ziyaretimize gelerek bizi ilçelerinde açılan Organize Sanayi Bölgesine davet ettiler. Üstelik hiç bir bedel ödemeden yer temini sağlayacaklarını belirttiler. Tek isteklerinin çalıştırılacak işçilerin Havza’dan alınması.” şeklinde konuştu.


‘Yüzlerce insan bize umut bağladı’


Yatırımları sayesinde Vezirköprü’de 200 kişiye ekmek kapısı olduklarını belirten Kılıç; “İnsanlar bize güvenerek borca girdi. Kimisi çeyizini aldı, kimisi evi için borçlandı. Şimdi bu insanlara ‘biz Havza’ya gidiyoruz’ demek bizim insanlığımıza sığmaz.” dedi.
Yetkililerden kendilerine yardımcı olunmasını isteyen Kılıç, acilen yer gösterilmesi gerektiğini ve bununla beraber fabrikayı büyüteceklerini söyledi.


Kılıç, kendilerine kolaylık sağlanması durumunda on tane daha fabrikanın Vezirköprü’de yatırım yapabileceğini ekledi. 

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Tekstil, Fabrikaları, Gidiyor, mu?,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tekstil Fabrikaları Gidiyor mu?
Tekstil Fabrikaları Gidiyor mu?
Tekstil Fabrikaları Gidiyor mu?
Tekstil Fabrikaları Gidiyor mu?
Tekstil Fabrikaları Gidiyor mu?
Yorumlar
Haber Yazılımı