Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 09:41 Bu haber 6228 kez okundu
 
SON DAKİKA! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan görevden alındı
Son dakika: Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı. Bakanlığa Adil Karaismailoğlu atandı.
YEREL Haberi
SON DAKİKA! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan görevden alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alındı, Bakanlığa Adil Karaismailoğlu atandı. Atamaya ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Resmi Gazete'deki atama kararlarında; "Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan'ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Adil Karaismailoğlu Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106'ncı maddeleri gereğince atanmıştır" denildi.

 

 

Bakan Mehmet Cahit Turhan'ın görevden alınması, 2018 yılında geçilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile kurulan kabinedeki ilk değişiklik oldu.

 

VEZİRKÖPRÜ'DE YOL SÖZÜ VERMİŞTİ

 

 

15 Mart Pazar günü Samsun ziyaretinin sonrasında Vezirköprü ilçesine gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Havza - Vezirköprü karayolunun bölünmüş yol yapılacağının sözünü vermişti.

 

ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

 

 

Adil Karaismailoğlu 19 Mayıs 1969 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi, Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi bölümünde tamamladı.

 

Mayıs 1995'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde ilk görevine başlayan Karaismailoğlu. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü'ne geçti. İETT'nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

Kaynak: Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: SON, DAKİKA!, Ulaştırma, ve, Altyapı, Bakanı, Turhan, görevden, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı