Haber Detayı
18 Temmuz 2020 - Cumartesi 10:20 Bu haber 3783 kez okundu
 
Sinyalizasyon yapılacak mı?
Vezirköprü ilçesinde ölümlü trafik kazaları ile sonuçlanan Tır Garajı Kavşağı’na Sinyalizasyon yapılacak mı?
YEREL Haberi
Sinyalizasyon yapılacak mı?

Vezirköprü ilçesinde yıllardır çözüm bekleyen, Vezirköprü - Havza Karayolu Esentepe Mahallesi Tır Garajı Kavşağının düzenlemesi ile ilgili adım atıldı. 


Kavşakta, meydana gelen ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazalarına rağmen yıllardır bir düzenleme yapılmamıştı. 


Konuyu birçok kez dile getiren Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy, kavşağın düzenlenmesi ve sinyalizasyon yapılması için başvuruda bulunduğunu söyledi.


Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü’ne yazılı olarak başvuruda bulunan Muhtar Ersoy; “Kavşakta sinyalizasyon çalışması için adım atıldı.” dedi.


Ersoy; “İlçemizde birçok eksik var. Bunlardan bir tanesi de ölümlere sebep olan Vezirköprü - Havza karayolu Esentepe Mahallemizde bulunan Tır Garajı Kavşağı olarak adlandırılan yerdir. Bu kavşağın yapılması için Karayollarına başvuruda bulundum. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya beyi de sık sık arayarak kavşak hakkında bilgi alıyorum. Gelinen son noktada, Vezirköprü - Havza karayolunun genişliği kavşak şartlarına uymadığından sadece sinyalizasyon yapılabileceği belirtildi. Ekipler geçen hafta ilçemizde fizibilite çalışmalarına başladı ve ölçümler yaptı. Ölümlü kazalara sebep olan bu kavşakta sinyalizasyon çalışması yapılacak." dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Sinyalizasyon, yapılacak, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı