Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 12:14 Bu haber 1918 kez okundu
 
Samsun Müftüsü Çakır göreve başladı
Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, cübbe giyme töreni ile yeni görevine başladı.
YEREL Haberi
Samsun Müftüsü Çakır göreve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan atama kararlarına göre Diyanet İşleri Başkanlığınca Samsun İl Müftülüğüne atanan Seyfullah Çakır, görevine başladı.

 

Sosyal mesafe kuralına riayet ederek mevcut şartlarda az sayıda personel ve basın mensubuyla bir araya gelen Seyfullah Çakır’a cübbesini son dönemde İl Müftü Vekili olan Vedat Başsan giydirdi ve görev tesliminde bulundu.

 

Samsun İl Müftülüğüne atanmaktan şeref duyduğunu ifade eden Müftü Seyfullah Çakır, “Mensubu olmakla şeref duyduğum Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bir din gönüllüsü olarak yürüttüğüm çeşitli görevlerden sonra bunlar arasında en önemlilerinden saydığım İlkadım İlçe Müftülüğünde iki yıl hizmette bulundum. Şimdi ise Yüce Rabb'imizin rızası doğrultusunda bu mübarek Ramazan günlerinin bereketiyle, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile çok sevdiğim memleketim olan Samsun’da görevimize başlamış bulunuyoruz. Bu ulvi görevde hizmet sunma imkânı veren Rabb'imize sonsuz hamdüsenalar olsun” dedi.

 

SEYFULLAH ÇAKIR KİMDİR? 

 

1972 yılında Samsun İli Çarşamba İlçesi Yenikışla köyünde dünyaya geldi. İlkokulu aynı köyde okuduktan sonra 1 yıl Çarşamba İhsaniye Yatılı Kur'an Kursu’nda okudu. 1991 yılında Çarşamba İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. 1992 yılında Samsun İli Kavak İlçesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 1997 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi 14. Dönem Hizmet içi Eğitim İhtisas kursuna katıldı. 1999 yılında Haseki Eğitim Merkezi İhtisas kursunu bitirdikten sonra Samsun İli Bafra ilçesine Vaiz olarak atandı. Kars, Çorum ve Ordu'da çeşitli görevlerde yer alan Çakır 2018 yılından bu yana  İlkadım İlçe Müftülüğü görevini yürütmekteydi. Evli ve iki çocuk babası olan Seyfullah Çakır, Samsun'un yeni müftüsü oldu.

Kaynak: Editör: Fatih YÜKSEL
Etiketler: Samsun, Müftüsü, Çakır, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı