Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 16:39 Bu haber 10121 kez okundu
 
Samsun’da 3 ilçe için kritik koronavirüs uyarısı
Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili, "Samsun'da vakalar 3 bölgede yoğunlaşıyor. Bu 3 bölgede yaşayan insanlarımızın artık çok daha dikkatli olması ve kurallara uyması gerekiyor." ifadesini kullandı.
YEREL Haberi
Samsun’da 3 ilçe için  kritik koronavirüs uyarısı

İl genelinde şimdiye kadar görülen vakaların yüzde 54’ünün Çarşamba, İlkadım ve Bafra ilçelerinde yaşandığını belirten Oruç, “Samsun’da vakalar 3 bölgede yoğunlaşıyor. Bu 3 bölgede yaşayan insanlarımızın artık çok daha dikkatli olması ve kurallara uyması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

 

İlkadım, Çarşamba ve Bafra ilçelerinde yaşanan vakaların özellikle düğün, nişan, cenaze, başsağlığı gibi insanların bir arada daha uzun süre kaldığı ortamlarda gerçekleştiğini aktaran Oruç, tarım mevsimiyle birlikte bölgede yaşanan günlük insan hareketliliğin de bu vaka artışını tetiklediğini vurguladı.

 

SOSYAL MESAFE UYARISI

 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü olarak kurallara uyulmaması durumunda vaka sayılarının tekrar artışa geçerek bugüne kadar ki emeklerin hepsinin boşa gideceği noktasında birçok kez uyarı yaptıklarını hatırlatan Oruç; “Daha kötü bir tabloyla karşılaşmamak ve tekrar yasaklı günlere dönüş yapmamak için artık herkesin toplum sağlığını koruma adına sorumluluklarını yerine getirmesinin zamanı geldi de geçiyor. Gerekmedikçe lütfen dışarıda, kalabalık ortamlarda zaman geçirmeyelim, gitmeye mecbur olmadığımız düğünlere gitmeyelim, maskesiz dışarı çıkmayalım, hayatımızı kurtaracak en önemli şeylerden biri olan sosyal mesafeye dikkat edelim.” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Samsun’da, 3, ilçe, için, , kritik, koronavirüs, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı