Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 12:15 Bu haber 3516 kez okundu
 
Sağlık çalışanlarına bir destek de Eğitim-Bir-Sen'den
Koronavirüs ile mücadele kapsamında özverili çalışan sağlık personeline bir destek de Eğitim Bir-Sen Vezirköprü İlçe Başkanlığı'ndan geldi.
YEREL Haberi
Sağlık çalışanlarına bir destek de Eğitim-Bir-Sen'den

Vezirköprü Devlet Hastanesi'nde çalışan sağlık personeline destek olmak amacıyla Eğitim Bir-Sen Vezirköprü İlçe Başkanlığı bin adet maske yardımında bulundu. Maskeleri Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Osman Karakuş'a teslim eden sendika yönetimi, Memur-Sen Konfederasyonu olarak İHH, Deniz Feneri, KIZILAY ile birlikte “ŞİMDİ VEFA ZAMANI” yardım kampanyasını başlattıklarını ifade ettiler.

 

Eğitim Bir-Sen Vezirköprü İlçe Başkanı Hasan Dursun kampanya hakkında yaptığı açıklamada; "Ülke olarak zor günlerden geçmekteyiz. Azami oranda bireysel temizliğe ve izolasyona önem verirken aynı zamanda milli birlik ve beraberliğe, yardımlaşmaya, desteğe de önem vermemiz gerekiyor. Bu minvalde Memur-Sen Konfederasyonu olarak,İHH, Deniz Feneri, KIZILAY ile birlikte “ŞİMDİ VEFA ZAMANI” yardım kampanyamızı başlattık. Yetmez dedik. Cumhurbaşkanımızın “BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” kampanyasına da güçlü destek verme kararı aldık.

 

Hayırda yarışanlardan olmak istedik ve ilçemizde, yerelde ne yapabiliriz diye düşündük. İlçemizde fedakarca çalışan sağlık personelimize destek olmak amacıyla 1000 tane maske temin ederek Hastane Başhekimimiz Uzm. Dr. Osman KARAKUŞ'a üyelerimiz adına teslim ettik.

 

Yoğun mesailerine şahit olduk. Kendilerinin İlçemiz sakinlerinin evlerinden mecbur kalmadıkça çıkamamaları, el, yüz, burun başta olmak üzere temizliğe çok dikkat etmeleri, resmi makamların uyarılarına uymaları mesajını da sizlere iletiyoruz.

 

Eğitim-Bir-Sen kara gün dostu olduğunu bundan önce olduğu gibi bu durumda da göstermiştir. Sendikacılığa değer katan, sosyal sorumluluk konusunda en önde olan, yardımlaşmada örnek olan bir sendikadır. Ülkemiz dahil nerde mağdur, mazlum varsa yardıma koşmaktan geri durmamıştır.

 

Bizler bu sıkıntılı günlerin geçeceğine ve buradan yeni şeyler öğrenerek ve güçlenerek ülke olarak çıkacağımıza inanıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Özgür AĞCA
Etiketler: Sağlık, çalışanlarına, bir, destek, de, Eğitim-Bir-Sen'den, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sağlık çalışanlarına bir destek de Eğitim-Bir-Sen'den
Yorumlar
Haber Yazılımı