Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 18:24 Bu haber 14390 kez okundu
 
Parkomat uygulamasında usulsüzlük mü var?
Vezirköprü ilçesinde uygulamaya konulan parkomatta usulsüzlük mü var?
YEREL Haberi
Parkomat uygulamasında usulsüzlük mü var?

Vatandaşlar, parkomat levhalarında belirtilen saat aralığına riayet edilmediğini belirterek tepki gösterdi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis kararına istinaden Vezirköprü Belediye Meclisi’nde de onaylanan parkomat uygulamasında yapılan usulsüzlük vatandaşın tepkisine neden oldu. 

 

Vezirköprü Belediye Meclisi’nin kararına göre; Fazıl Ahmet Paşa, Mehmet Paşa, Taşkale Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Köprülüler Caddesi’nde, Mehmet Paşa Mahallesi Org. Faruk Cömert Caddesi’nde, Cumhuriyet Mahallesinde Gazi Caddesi’nde, Fazıl Ahmet Paşa Mahallesi Fazıl Mustafa Paşa Caddesi’nde, Cumhuriyet Mahallesi 110. Sokak, 107. ve 121. sokaklarda konulan parkomat levhalarında saat aralığı 07.00 - 17.00 olarak belirtiliyor.

 

Ancak parkomat görevlilerinin aldıkları talimat gereği uygulamayı 08.00 - 18.00 saatleri arasında ücrete tabi tuttukları öğrenildi. Levhalarda yazılan ve meclis kararı ile belirlenen uygulama esaslarına riayet edilmediği ortaya çıktı.

 

'PANDEMİ SÜRECİNDE İPTAL EDİLSİN'

 

Ülkenin pandemi ile mücadelesinde ekonomik sıkıntı içerisinde olduğuna dikkat çeken vatandaşlar; "Maddi ve manevi olarak zor günlerden geçiyoruz. Bunun üzerine bir de parkomat uygulaması getirildi. Trafiğin rahatlaması için yapıldığı belirtilen bu uygulama ile parklar ara sokaklara kaydı. Ancak ara sokaklarda da yer bulmakta zorlanan sürücüler araçlarını mecburen ücretli yerlere park etmek zorunda kalıyor. Maddi olarak büyük sıkıntılar yaşadığımız şu günlerde belediye bu uygulamayı askıya almalı. En azından bu konuda vatandaşına destek olmalı." şeklinde ifade ediyorlar.        
Kaynak: Editör:
Etiketler: Parkomat, uygulamasında, usulsüzlük, mü, var?,
Yorumlar
Haber Yazılımı